News

Bitcoin, yeni önemli ABD enflasyon verileri öncesinde 48 bin dolar civarında seyrediyor

single-image

Uyarılar, enflasyonun Bitcoin’i aylarca düşük tutabilecek bazı önemli makro kararların sadece başlangıcı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ( BTC ), başka bir düşüşün BTC/USD’yi bir gecede 47.350$’a düşürmesinin ardından 10 Aralık’ta 48.000$’ın üzerine çıktı.BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

konik öfke nöbetleri

Kasım ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) okuma için hazırladı pazarlar olarak yazma sırasında 48.300$ yörüngedeki çifti gösterdi.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi , ekonomistler bu ayın yıllık enflasyon verilerinin Ekim’i %6,7 ile geride bırakacağını tahmin ediyor.

Geçen ayki şok TÜFE haberleri Bitcoin ve kripto varlıkları arasında bir yükselişe neden olurken, analistler Cuma günkü rakamlardan önce temkinli davrandılar.

“Bu noktada TÜFE verilerinin tartışmalı olduğunu düşünüyorum. Popüler tüccar Pentoshi , Twitter’da tartıştı .

Makro taraftan “gerçek” potansiyel piyasa hamlesinin, önümüzdeki hafta Birleşik Devletler Federal Rezervinin Federal Açık Piyasa Komitesi’nin merkez bankasının varlık alım azaltma politikasına ilişkin göstergeler verdiğinde olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorumculara göre, azalan varlık alımlarını azaltan azalma oranının artması, Bitcoin için performansın düşmesine yol açacağını söylüyor. Türev platformu BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes için bu, ancak Fed “her zamanki gibi çalışmaya” döndüğünde tersine dönecekti.

“Kriptoya daha fazla itibari para tahsis edip etmemeye karar verenler için beklemekte fayda var. Paranın daha özgür veya daha kolay hale geldiğini görmüyorum. Bu nedenle, bir Mart 2022 veya Haziran 2022 Fed faiz artışı sonrasında toz yerleşir” yatırımcılar dikkat etmeli.

“Fed’in artması ve ardından sıfır faiz oranı politikasının ve agresif tahvil alımlarının hızlı bir şekilde yeniden başlatılması durumunda riskli varlık fiyatlarında kusma şenliğine dikkat edin. Fed her zamanki gibi işlere dönüş sinyali verdiğinde, kamyonu yedekleme zamanı geldi.”ABD enflasyon tablosu. Kaynak: Ticaret Ekonomisi

“Altlar zaman alır”

Böyle bir tahmin, daha önce planlandığı gibi bu ay değil, 2022’de Bitcoin için mevcut orta vadeli tahminlerle bağlantılı .

“Dipler zaman alır. Maalesef yapıyorlar. Ve Bitcoin ile buna yaklaşıyoruz” diye tavsiyede bulundu Twitter takipçilerine.”Bundan sonra, 2022’de başka bir büyük döngüye gireceğiz. Her şey yolunda.”

Şunları söyleyerek; 2017 ile karşılaştırıldığında, Bitcoin “muhtemelen” bunun sonunda daha zirve aşamasının başından doğru olduğunu belirtti.

Bu arada, Bitcoin’in 2017’den neredeyse güne kopyalanan fiyat hareketini gösteren ayrı veriler, bu ay önemli bir testle karşı karşıya .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like