News

Bitcoin’e ‘büyük pump’ geliyor, BTC fiyat metriğini ima ediyor!

single-image

Stokastik RSI, 2013’ün tüm zamanların en yüksek seviyelerini ateşleyen hamleleri kopyalar dışında, ancak hodlers bu yıl son dakikaya kadar beklemeye devam edebilir.

Bitcoin (BTC), yedi yıl içinde ilk kez vuran nadir bir yükseliş fenomeni sayesinde “büyük” bir fiyat artışı görmeli.

Popüler Twitter analisti TechDev, Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) hakkındaki en son  güncellemesinde , bu yıl ile 2013 BTC boğa koşusu arasında büyük benzerliklere işaret etti.

Stokastik RSI, “özellikle yükseliş eğilimi” görüyor

Bitcoin yükseldikçe, RSI hızla arttı ve şu anda geçici – mütevazı olsa bile – bir fiyat geri çekilmesini düşündüren “aşırı alım” bölgesinden soğuyor.

Bununla birlikte, stokastik RSI, Bitcoin’in o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.300 $’a ulaşmasından önceki 2013’teki hareketlerini tekrarlamanın ortasında. Karşılaştırma için, BTC/USD o yıla 13 dolardan başladı.

Stokastik RSI, RSI göstergesinin kendisinin göreceli gücünü ve zayıflığını ölçer.

“Bitcoin, bu döngüde 20 ile 80 arasında 2. yükseliş aylık stok RSI çaprazını yaşadı. Özellikle boğa çaprazı Eylül 2021 ve Mayıs 2020,” TechDev eylemi gösteren bir grafiğin yanında yorum yaptı.

“Bu haç tarihte sadece iki kez daha oldu. Tahmin ettin. Eylül 2013 ve Mayıs 2012. Büyük pompalar önceki 3 geçişi de takip etti.”

Bitcoin stokastik RSI ve BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: TechDev/Twitter

Aralık ayına kadar her şey sessiz mi?

Kulağa ne kadar etkileyici gelse de, Bitcoin boğalarının zirveye doğru nihai itişin gerçekleşmesi için biraz daha beklemesi gerekebilir. Bu aynı zamanda analist Rekt Capital’in “Uptober” yerine Aralık ayında yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini gösterdiğini söylediği tarihsel BTC fiyat verileri sayesinde oldu. Dahası, Kasım ayı, 50.000 doların hemen üzerindeki mevcut fiyat seviyelerine geri çekilme görebilir.

Bununla birlikte, görünüşte muhafazakar bir tahmin, diğer popüler modellerle, özellikle de stok-akış modeli yaratıcısı PlanB’nin “en kötü durum senaryosu” aylık kapanış serisiyle çelişmez.

Tahminler Ekim için 63.000 dolar, Kasım için 98.000 dolar ve Aralık ayı kapanışı için en az 135.000 dolar talep ediyor. Ağustos ve Eylül rakamları – sırasıyla 47.000 $ ve 43.000 $ tam olarak doğruydu .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like