News

Bitcoin’in 41.000 Doların Üzerine Yükselmesinin ve Ethereum’un 3.000 Doları Yeniden Kazanmasının Nedenleri

single-image

Bitcoin sonunda 41.000 doları geri aldı ve Ethereum 3.000 doların üzerine çıktı, işte bu fiyat artışının nedenleri

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin , 41.000 dolar seviyesinin üzerinde toparlandı ve ikinci en büyük kripto para 3.000 dolarlık fiyat işaretini geri aldı. Analistler, bu üst düzey kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi için üç neden sunuyor.

Bitcoin_ETHsoar_00

CoinMarketCap üzerinden görüntü

Nasdaq endeksi yüzde 2’nin üzerinde yükseldi

Bitcoin son zamanlarda borsanın Nasdaq Bileşik Endeksi ve Dow Jones ile yakından ilişkilidir. Çinli kripto para gazetecisi ve blog yazarı Colin Wu’ya göre, Nasdaq son zamanlarda yüzde 2’lik bir artış gösterdi ve bu muhtemelen Bitcoin’in 41.400 doların üzerine çıkmasına katkıda bulunacaktı.

İlgili Twit

Santiment zincir üstü veri satıcısı, Bitcoin fiyat artışının bir nedeni olarak hisse senedi piyasasındaki artıştan da bahsetti.

Fiyat Cuma günü yükselmeye başladığında, kripto tüccarlarından gelen olumlu görüş, olumsuz olana karşı Ekim 2021’in sonundan bu yana en yüksek seviyeye yükseldi.

İlgili Twit

Spot piyasa tarafından yönlendirilen Bitcoin yükselişi

Wu ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 6 artış göstermesine rağmen, diğer kripto para birimlerinin daha fazla kazanmadığını da tweetledi. Ancak CoinMarketCap, Yakın Protokol (yüzde 15.50), Decentraland (MANA) (yüzde 13.20), LEO (yüzde 22.66), SAND (yüzde 17.67) gibi bazı altcoinlerin daha da yükseldiğini gösteriyor.

Yine de Wu, Bitcoin ve Ethereum için fiyat artışının muhtemel itici gücünün kripto türevleri piyasası değil spot piyasa olduğunu söylüyor. Son 24 saat içinde, Bitcoin vadeli işlem tasfiyelerinin hacminin, 90 milyon dolarlık short’un tasfiye edilmesiyle yalnızca 100 milyon dolara ulaştığını, bu da türev piyasasının nispeten soğuk olduğu anlamına gelen verileri paylaştı.

İlgili Twit

Peter Schiff, Bitcoin fiyat artışına ağırlık veriyor

Önde gelen Bitcoin şüphecisi, SchiffGold’un kurucu ortağı ve altın aşığı Peter Schiff, Bitcoin destekçilerini trolleyerek Bitcoin fiyatının 41.000 doların üzerine çıkması hakkında yorum yaptı. Bunun 40.000 doların üzerinde lider kriptoyu satın almak için son şans olabileceğini tweetledi.

Daha önce, Twitter’da Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesini ve ardından BTC’yi 10.000 doların en düşük seviyesine çekecek bir ani çöküşle karşı karşıya kalmasını beklediğini belirtti .

Oğlu Spencer, yine de kıdemli Schiff’in onu altına dönüştürmek için birçok girişimine rağmen bir Bitcoiner. Schiff junior, fiyat yükseldiğinde daha fazla Bitcoin aldığını tweetledi.

İlgili Twit

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like