Günlük Analizler

Bitcoin’in Ağ Etkinliği Yükseliyor. Sırada Ne Var?

single-image

Birkaç zincir üstü ölçüm, Bitcoin’in önemli bir yükseliş dürtüsü için güç kazandığını gösteriyor. Yine de, en iyi kriptonun önce üstesinden gelmesi gereken büyük bir engel var. 

Bitcoin On-Chain Metrikleri Toplama

Bitcoin yeniden güç kazanıyor gibi görünüyor. 

Önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz hafta etkileyici bir yükseliş trendi yaşadı. 14 Mart’ta en düşük 37.600$’dan 19 Mart’ta 42.400$’a yükselen piyasa değerinde yaklaşık 5.000 puan kazandı. 

Fiyatlar son 48 saatte yaklaşık %5 oranında geri çekilse de, Bitcoin’in yükseliş trendi güç kazanıyor gibi görünüyor. 

Bitcoin ağına katılan yeni adreslerin sayısı 21 Şubat’tan bu yana önemli ölçüde arttı ve bir dizi daha yüksek ve daha yüksek dip yaptı. Bu zincir üstü metrikteki yükseliş trendi, piyasaya yeniden giriyor gibi görünen kenarda kalan yatırımcıların artan ilgisini gösteriyor. 

Yalnızca 17 Mart’ta 480.000’den fazla Bitcoin adresi oluşturuldu, bu da daha fazla yukarı yönlü fiyat hareketi için güçlü bir olumlu sinyal.  

Ağ büyümesi genellikle kripto para birimleri için en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edilir. Belirli bir blok zincirinde oluşturulan yeni adreslerin sayısındaki sürekli artış, genellikle zaman içinde fiyatların yükselmesine yol açar.

Bitcoin Ağı Büyümesi
Kaynak: Glassnode

Benzer bir yükseliş eğilimi, hem uzun hem de kısa pozisyonlar dahil olmak üzere açık pozisyon sayısının 7 Mart’tan bu yana istikrarlı bir şekilde arttığı vadeli işlem piyasalarında görülebilir. Açık pozisyon arttıkça, daha fazla likidite, oynaklık ve dikkatin geldiğini gösterir. türev piyasalara giriyor. Açık faizde 12.36 milyonu aşan sürekli bir artış, Bitcoin’in son fiyat artışını destekleyebilir. 

Bitcoin Açık Faiz
Kaynak: CryptoQuant

Yine de, işlem geçmişi, Bitcoin’in daha fazla ilerlemek için kırılması gereken önemli bir direnç duvarı olduğunu gösteriyor. 

IntoTheBlock’un Para Çevresinde / Out of the Money Around Fiyat modeli, 1.57 milyon adresin daha önce 40.900 ila 42.100 $ arasında yaklaşık 760.000 BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Bu engelin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu, Bitcoin’e 46.500 dolarda oturan bir sonraki kritik bariyeri kırma gücü verebilir. 

Bitcoin İşlem Geçmişi
Kaynak: IntoTheBlock

IOMAP ayrıca, 1 milyondan fazla adres daha önce ortalama 40.300 $ fiyatla 1,23 milyon BTC satın aldığından, en üst sıradaki kripto para biriminin istikrarlı desteğin üzerinde olduğunu gösteriyor. Bitcoin bu dayanağın üzerinde işlem görmeye devam ettiği sürece, daha fazla ilerleme şansı var. Ancak bunu yapmamak, 37.500 dolara düşüşe neden olabilir . 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like