News

Bithumb kripto borsasının mobil KYC olmayan yabancıları yasakladığı bildiriliyor!

single-image

Bithumb kripto borsasının mobil KYC olmayan yabancıları yasakladığı bildiriliyor

Bithumb’un daha katı KYC gereksinimleri, Güney Kore’nin yabancı kripto borsası kullanıcıları ile ilgili sıkı Kara Para Aklamayı Önleme düzenlemeleriyle uyumludur.

Bithumb kripto borsasının mobil KYC olmayan yabancıları yasakladığı bildiriliyor

 

Güney Koreli kripto borsası Bithumb’un, telefon tabanlı Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını tamamlamayan yabancılara yasaklandığını bildirdiği bildirildi.

Yerel kapsama göre Pulse , Bithumb kripto alışverişini kullanarak olmayan Koreliler zorunlu mobil doğrulamaya tabi olacaktır. Kuralın bu yıldan itibaren geçerli olacağı bildirilse de, yeni KYC gereksiniminin kesin tarihi henüz açıklanmadı. The Korean Herald, Bithumb’ın duyurusuna atıfta bulunarak şunları bildirdi :

“Kore’de ikamet eden ve cep telefonlarıyla kimlik işlemi yapamayan yabancılar hizmeti kullanamaz.”

Bithumb’ın daha katı KYC gereksinimleri için yaptığı hamle, ülkenin sıkılaştırılmış Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemeleriyle uyumlu. 8 Temmuz tarihli bir rapor, Seul Merkez Gümrük İdaresinin, 1,48 milyar dolar (1,69 trilyon won) değerinde yasadışı denizaşırı kripto işlemlerini tamamlayan 33 kişinin izini sürdüğünü gösteriyor .

Daha önce Bithumb , “yüksek riskli yargı bölgelerinden” kaydolan hesapların yanı sıra Mali Eylem Görev Gücü’nün “artırılmış izleme” listesine dahil olan ülkelerden gelen hesaplara da kısıtlamalar getirmişti .

Korean Herald ayrıca Bithumb’un etkilenen kullanıcılardan “müşteri durum tespiti zorunlu hale geldiğinde 2021 içinde” uyum sağlayamazlarsa varlıklarını geri çekmelerini istediğini bildirdi.

Bithumb, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like