News

Bitmart Borsası Hacklendi: İddiaya Göre 200 Milyon Dolar Çalındı

single-image

Popüler kripto para borsası Bitmart, “büyük ölçekli” bir güvenlik ihlalinin kurbanı olan en son şirket.

Bitmart, saldırıya uğradığını doğruladı ve erken tahminler, kaydırılan toplam miktarın çeşitli kripto para birimlerinde yaklaşık 200 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Borsanın kurucusu ve CEO’su Sheldon Xia, şirketin para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını iddia etti.

  • Şirket haberi saatler sonra onaylamadan önce Twitter kullanıcıları 5 Aralık’ta Bitmart’a karşı olası bir güvenlik ihlalinden şikayet etmeye başladı.
  • İfadesi sıcak Ethereum (ETH) biri cüzdan ve Binance Akıllı Zinciri (BSC) sıcak cüzdan biriyle ilgili bir “büyük ölçekli güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi.
  • Şirket, bu iki adreste bulunan fonların “Bitmart’taki varlıkların küçük bir yüzdesi” olduğuna ve diğer tüm cüzdanların “güvenli ve zararsız” olduğuna söz verdi.
  • Başlangıçta Bitmart, bilgisayar korsanlarının yaklaşık 150 milyon dolar değerinde birkaç kripto para birimini kaydırabildiğini kaydetti.
  • Bununla birlikte, blok zinciri güvenliği ve veri analizi kaynağı PeckShield’den başka bir rapor , miktarın aslında 200 milyon dolar – Ethereum’da 100 milyon dolar ve BSC’de 96 milyon dolar olduğunu gösterdi. Şirket ayrıca etkilenen varlıkların bir listesini de sağladı.

İlgili Twit

  • Bitmart sonunda hack’i doğrulamış ve Sheldon Xia tüm para çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını söylese de, başlangıçta durum böyle değildi.
  • PeckShield , Telegram’da Bitmart’tan bir yöneticinin borsanın saldırıya uğradığı iddialarını reddettiği birkaç sohbet gösterdi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like