News

Blockchain altyapı şirketi Chain, 100 milyon dolarlık MDT token ekosistemi alımını tamamladı

single-image

Bunu, kripto para fiyatlarındaki düşüşe rağmen kripto pazarındaki birleşme ve satın alma faaliyetinin sağlam olduğunun bir işareti olarak kabul edin. 

Blockchain altyapı firması Chain, Cumartesi günü Measurable Data Token’ın (MDT) satın alındığını duyurdu. 100 milyon dolarlık anlaşma, geliştiricilere blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmak için bulut hizmetleri sunan Chain’e MDT, geri ödeme uygulaması RewardMe ve finansal veri protokolü MeFi dahil olmak üzere bir dizi varlık sağlayacak. 

Anlaşma, MDT’nin Chain’in yerel belirteci XCN olacağı bir belirteç dönüşümünü içereceği için benzersizdir – dijital varlık alanındaki işlemlerin bazen kendine özgü doğasının bir örneği. 

Tanner De Witt ve Rooney Nimmo’dan danışmanlarla birlikte şirketin dahili M&A’sı anlaşmayı ele aldı. 

Bir blog gönderisinde , “Bu satın alma ile, yakılacak ve XCN belirteci için değiştirilecek olan Ölçülebilir Veri Simgesinin (MDT) gün batımı olacak” dedi. “MDT token sahipleri, takastan faydalanacak ve takas için 0,08 dolarlık bir MDT token değeri almaları beklenecek.”

Şu anda kuşatılmış durumda olan Voyager Digital’in LGO Markets’i satın alması, iki firmanın jetonları arasında bir birleşmeyle sonuçlandığından, bu tür bir anlaşma için  elbette bir öncelik vardır.

Süreçle ilgili olarak konuşan Zincir CEO’su Deepak Thapliyal, “karmaşık olduğunu ve çok fazla karşı taraf yardımı gerektirdiğini” söyledi.

Ekledi:

“Zincir dışı olan jetonlar için takası desteklemek için borsaların yardımına ihtiyacımız olacak. Zincirdeki jetonlar için süreç çok daha az karmaşık olacak ve ikimiz de öncelikle ERC20 jetonları olduğumuz için basit bir akıllı sözleşme ile mümkün olacak.” “

Son kontrolde XCN, Coinbase’de jeton başına 0.09 dolardan işlem görüyordu. 

Chain, 2014 yılında tanınmış bir NFT koleksiyoncusu ve yatırımcısı olan Thapliyal tarafından kuruldu. Thapliyal, 23,5 milyon dolar karşılığında bir Alien Punk satın aldı. 

Birleşme ve Satın Alma pazarına gelince, Galaxy Digital’in önde gelen yatırım bankacısı The Block’a pazardaki gerilemenin anlaşma yapmak için daha fazla fırsata yol açabileceğini söyledi. 

Galaxy’nin yatırım bankacılığı başkanı Michael Ashe, The Block’a gönderdiği bir e-postada, “Genel olarak, bu pazar ortamında M&A fikrine çok daha fazla açıklık var” dedi.  

Zaten, kripto borç veren Nexo, Singapur merkezli rakip Vauld’u satın almayı kabul etti. Sam Bankman-Fried’in firması FTX.US da BlockFi’yi ele geçirme planını açıkladı. Binance’den Changpeng Zhao, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda, kripto borsasının yaklaşık 50 ila 100 yatırım ve satın alma anlaşmasına baktığını söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like