Kripto Yatırım

Blockchain Sisteminin Rakibi: Ripple (XRP) Nedir?

Ripple (XRP) Nedir? Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para değeridir (XRP). Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple ile amaç büyük miktarlardaki varlık ve para transferlerinin hızlı, güvenilir … Okumaya Devam et Blockchain Sisteminin Rakibi: Ripple (XRP) Nedir?

single-image

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemi (RippleNet) ve kripto para değeridir (XRP). Ripple diğer birçok kripto para birimlerinin aksine merkezi olan bir kripto para birimidir. Blockchain sistemi üzerinde işlem görmesine rağmen işlem gören bütün defterler şirket tarafından yönetilmektedir.

Ripple ile amaç büyük miktarlardaki varlık ve para transferlerinin hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde, blockchain sistemi üzerinden yapılmasıdır.

Ripple şirketinin CEO’luğunu Brad Garlinghouse yürütmektedir ve dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır.

Ripple şu anda kripto para değerleri arasında Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en çok piyasa değeri olan kripto pardır.

Kurumsal bir merkeze sahip olması Ripple kripto para değerinin, ödeme sistemleri sağlayıcısı şirketlerin ve bankaların tercih ettiği bir kripto para ve transfer sistemi olmasını sağlamıştır.

Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

• Ripple, varlık ve para transferlerinde blockchain teknolojisi sayesinde çok düşük maliyetlere ve çok kısa sürelerde uluslararası gönderim imkanı sunmaktadır.

• Piyasa değerinin en yüksek üçüncü kripto para olması ve çok yüksek işlem hacmine sahip olması birçok borsada işlem görmesine neden olmaktadır. Bu durum da erişilebilirliği kolaylaştırmaktadır.

• Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para değerlerinin aksine, değerinin kar eden bir şirkete dayandırılıyor olması Ripple’ı diğer kripto para değerlerinden ayıran en önemli unsurdur.

• Büyük ödeme sistemleri sağlayıcı şirketler ve bankalarla yaptığı anlaşmalar ile günden güne değerini arttırmaya devam etmektedir.

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Cardano
  • Dogecoin
Scan to Donate Bitcoin to 1NoJWPuG4NXJQuBynkYdHBGUd4sfuz2be4

Donate Bitcoin to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Bitcoin

Scan to Donate Ethereum to 0x4ac7b2b05bc43a153c8e25bb240d72011a0bfad1

Donate Ethereum to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Ethereum

Scan to Donate Cardano to DdzFFzCqrhsefVCAYG5fRF7LL323orgQfUsTAdFFKnHKebeBYgJndcpD5PMwuJ2PJjPtEj8yUcC7AciMkdo9Dn8QU8dx58GySK2yPiEW

Donate Cardano to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Cardano

Scan to Donate Dogecoin to D7F6zELZ7jw7zge5tGhWQ5hyNUkuzxYi6B

Donate Dogecoin to this address

Scan the QR code or copy the address below into your wallet to send some Dogecoin

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like