News

Blockchain teknolojisi nasıl tedarik zincirinin en güçlü halkası olabilir?

single-image

Mevsimsel tüketici talebi lojistik bir tıkanıklıkla karşılaştıkça tedarik zinciri sorunları derinleşiyor. SyncFab’dan Dennis Delgado, blockchain’in nasıl yardımcı olabileceğini açıklıyor.

Çin, dünyanın en büyük ihracatçısı dan kez Nakliye, ayarlanır uzamak yeni bir dizi ortasında Covid karantina yetki teknelerinde mürettebat için. Yeni kurallar, denizcilerin her dönüş yolculuğu için tecritte yedi haftaya kadar harcamak zorunda kalabilecekleri anlamına geliyor.

Lojistik sektörüne bu son darbe, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin evde kalmasıyla birlikte ürünlere olan talebin artmasını sağlayan Covid pandemisinin yenilenmiş bir ivme kazanmasıyla geliyor.

Darboğaza ek olarak, ABD imalat üretiminde Mart 2019’dan bu yana görülmeyen seviyelere bir artış , Başkan Joe Biden’ın yakın zamanda imzaladığı 1,2 trilyon dolarlık altyapı faturasıyla muhtemelen artacak.

Tedarik zinciri odaklı blok zinciri şirketi SyncFab’ın kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Dennis Delgado Forkast.News’e verdiği demeçte , “Bildiğimiz gibi arz açısından çok şey oluyor – şu anda taleple birlikte benzeri görülmemiş hacimler yaşanıyor” dedi “Sektörde büyük bir birikim var.”

Lojistik süreçleri kolaylaştırmak için blockchain kullanımı, tedarik zinciri ağındaki işletmelerin verileri paylaşabileceği ve kağıt karıştırma manuel işlemlerini dijitalleştirebileceği güven katmanlarını içerdiği, teknolojinin daha az konuşulan başarı öykülerinden biridir.

Yine de lojistik işi, büyük ölçüde düzenleyici kaygılara ve bilgi eksikliğine atfedilebilecek bir isteksizlik olan blok zinciri teknolojisinin cazibesine bir şekilde dirençli olduğunu kanıtladı. 

Delgado, “Yeni teknolojileri benimseme konusunda hâlâ tereddütlü olan birlikte çalıştığımız şirket ve satıcıların sayısına şaşıracaksınız” dedi. “On yıllardır var olan bazı büyük organizasyonlara girdiğinizde, departmandan departmana değişebilen yerleşik sistemlere sahipler.”

Lojistik sektöründeki bir yetenek krizi, bir dizi endüstride tedarik zinciri sorunlarını derinleştirdi. Danışmanlık firması Deloitte , tedarik zinciri yönetiminin gelişen karmaşıklığının yalnızca daha büyük bir işgücü değil, aynı zamanda yeni beceriler gerektirdiğini savunuyor .

Delgado’ya göre, SyncFab ve ortak firma Smart MFG , iş için teklif verme gibi aksi takdirde fark edilmeyebilecek tedarik zinciri süreçlerini ödüllendirmek için MFG belirteçlerinin kullanıldığı teşvik katmanları ekleyerek üretimi “tekrar havalı” hale getirebilir.

Delgado, “Normalde mutlaka ödeneceğini veya ödüllendirileceğini düşünmediğimiz bu tür alanlar, aynı fikirde değiliz” dedi. “Bu blok zinciri tokenomikleriningetirebileceği birçok fırsat olduğunu ve yeni neslin tekrar üretimle ilgilenmesini sağlamanın ek katmanı olduğunu düşünüyoruz.”

Mevcut tedarik zinciri krizi, NFT’lerin üretimde nasıl kullanılabileceği ve blockchain’in eski endüstrileri dijitalleştirmeye nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Delgado’nun Forkast.News Genel Yayın Yönetmeni Angie Lau ile yaptığı tam röportajı izleyin . 

Öne Çıkanlar

  • Tahminde bulunun ve hazırlanın:“Her şeyi yarın veya ertesi gün istediğimiz bu iki günlük Amazon Prime nakliye dünyasında büyüdük. Gerçekler, bir şeylerin yapılması ve üretilmesi zaman alır. Bir (an) bildirimde gönderebilmek için yalnızca elinizde çok fazla tedarik olabilir. Ve gördüğümüz şey, kıtlıklar meydana gelmeden önce neye ihtiyacımız olduğunu bulmak için bu neredeyse ‘önceden’ analitik ve önsel arz kıtlıklarından bazılarını nasıl artırabileceğimizdir. Bu yüzden, blockchain’de ve makine öğrenimi ve yapay zeka gibi diğer yeni teknolojilerin yanı sıra, bu veri noktalarını, bu bağlantıları bulmamıza ve bu şirketleri daha iyi hazırlamamıza yardımcı olabilecek birçok fırsat olduğunu düşünüyorum. bu kıtlıklar ne zaman olacak.”
  • Kağıt sıkışmaları: “Geçmişte birlikte çalıştığımız kuruluşların çoğu hala kağıt üzerindeydi – kağıt faturalar, kağıt çizim bilgileri, montaj bilgileri. Bunların hepsi hala çok manuel. Bu yüzden, getirdiğimiz birçok erken organizasyonla (soru) gerçekten işlenmesi gereken bu manuel evrakların çoğunu nasıl dijitalleştirdiğimizi ve daha sonra blok zinciri sistemimize nasıl girdiğimizi düşünüyorum, bu da kesinlikle birçok işlemin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı oldu. günlük manuel süreçlerin türü.”
  • Parçaların bağlanması: “Zaman içinde farklı orijinal ekipman üreticileri ve farklı endüstrilerle çalışma deneyimimiz sayesinde, bu kuruluşların çoğunun genellikle çok bağımsız ve sessiz bir ortamda çalıştığını öğrendik. Bununla demek istediğim, birbirlerine çok kapalı ve birbirleriyle bilgi paylaşımına engel oluyorlar … Blockchain’in bu varlıklar arasında bu bilgileri paylaşabilmek için bu tür bir güven katmanı [oluşturabildiğini] görüyoruz. şu anda gerçekten verimli bir şekilde gerçekleşmediği yerde güvenli bir şekilde birbirinize.
  • IP için NFT’ler : “SyncFab’ın kendisinde, ilk olarak 2017, 2018’de geri ödenemez belirteçlere girdik ve fikri mülkiyet koruma tarafıyla biraz ilgilendik. Çalıştığımız sektörlere, havacılık ve savunma alanındaki organizasyonlara bakıyoruz. IP çok hassas bir konudur. Ve bu IP’nin mülkiyeti ve satıcılar ile OEM’ler (orijinal ekipman üreticileri) arasında değiş tokuş edilen parça bilgileri — bunu nasıl koruyabilirsiniz? Yani araştırdığımız şey buydu. Platform içinde kendi NFT’mizi geliştirdik, ancak o zamandan beri sanat endüstrisinin onunla birlikte başladığını ve NFT’leri gerçekten farklı bir şekilde kullandığımızı gördüğümüz daha tüketiciye yönelik bir modele geçtik.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like