News

Blockchange, Dijital Varlıkları Mali Müşavirlere Getirmek için Equity Trust ile Ortaklık Yapıyor

single-image

Ortaklık, emeklilik hesaplarındaki dijital varlıklar için saklama hizmetlerine izin verecek.

  • Blockchange CEO’su, varlıkların büyük çoğunluğunun önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde tokenize edilmesini beklediğini söyledi.
  • En son ittifak, Blockchange’in Gemini Trust Company ile olan ilişkisine dayanıyor

Blockchange, finansal danışmanların ve varlık yöneticilerinin dijital varlıkları hizmet ettikleri emeklilik hesaplarına getirmelerine izin vermek için Equity Trust Company ile ortaklık kurdu.

San Francisco merkezli şirketin platformu BITRIA, varlık yöneticilerinin, kayıtlı yatırım danışmanlarının (RIA’lar) ve finansal danışmanların, profesyonel olarak yönetilen yatırımların başka bir biçimi olarak müşterilerine 40 farklı dijital varlık sunmalarını sağlar. Equity Trust, emeklilik hesapları için en büyük alternatif varlık saklama sağlayıcılarından biridir.

Equity Trust, Blockchange müşterilerinin vergi avantajlı IRA’larda dijital varlıklar için hesap saklama hizmetlerine izin vereceğinden, en son ortaklık, Blockchange’in platform kullanıcıları için dijital varlıkların muhafazasını kolaylaştıran Gemini Trust Company ile olan ilişkisine dayanıyor.

Gemini’nin küresel iş geliştirme başkanı Dave Abner yaptığı açıklamada, “IRA’lar, RIA’ların AUM’unun büyük bir bölümünü oluşturuyor, bu nedenle Blockchange ile Equity Trust entegrasyonu, daha fazla yatırımcının kripto pazarının avantajlarından yararlanmasını sağlıyor” dedi.

Blockchange CEO’su Dan Eyre, geleneksel finansın iyi yaptığı bir şeyin müşteri hizmetleri olduğunu söyledi, şu anda dijital varlıklar alanında eksik olduğunu kaydetti.

Blockworks’e verdiği demeçte, “Piyasanın nasıl geliştiğine baktığınızda, danışmanlara, mütevellilere, varlık yöneticilerine henüz çok fazla ilgi gösterilmedi… röportaj yapmak. “Böyle bir çabaya girdiklerinde… bazı şeylerin yerinde olmasını bekliyorlar ve bu şeyler yerinde değilse, organizasyon için çok riskli geliyor.”

Eyre, Equity Trust ile yapılan ittifakın, uzaydaki diğer IRA sorumlularıyla 30 ila 45 gün arasında yatırım yapmak için bekleme sürelerine kıyasla transferlerin bir haftadan daha kısa sürede gerçekleşmesine izin verdiğini söyledi.

Equity Trust’ın BITRIA ile entegrasyonu, IRA sahiplerine Otomatik Müşteri Hesabı Transfer Hizmeti (ACATS) aracılığıyla bir haftadan kısa sürede gelen para transferlerini sağlar. Bu, uzaydaki diğer IRA sorumluları ile 30 ila 45 günlük bekleme sürelerine kıyasla, Eyre, uçucu bir varlık sınıfında mümkün olduğunca hızlı hareket etmenin kritik olduğunu da sözlerine ekledi.

Equity Trust CEO’su George Sullivan yaptığı açıklamada, “Kripto para birimine ve diğer dijital varlıklara olan talep artmaya devam ederken, danışmanların bu varlık sınıfını çeşitlendirmek isteyen müşteriler için bir çözümle hazırlanmaları avantajlı” dedi.

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matthew Hougan, daha önce Blockworks’e finansal danışman ve RIA pazarının kriptoya taşınacak bir sonraki büyük pazar olduğunu, ancak varlık sınıfında gezinmek için çok fazla eğitim ve desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Kripto endüstrisinin kurumsal pazara biraz fazla odaklandığına inandığını belirtti.

Eyre, varlıkların büyük çoğunluğunun önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde tokenleştirileceğine inandığını ve danışmanların bu tokenize edilmiş varlıklara uyumlu ve paketlenmiş bir şekilde erişmek için araçlara ihtiyaç duyacağını söyledi.

“Danışmanların tokenize edilmiş ekonomiyle etkileşim kurmak için kullandıkları katmanı oluşturmak istiyoruz” diye ekledi. “Şu anda bildiğimiz şekliyle kripto ve dijital varlıklar için bugün bunların hepsine sahibiz, ancak bu, danışmanların ve müşterilerinin büyük talep gördüğünü gördüğümüz, gelecek tokenize varlık dalgası için mızrağın sadece ucu.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like