News

Bu Bitcoin fraktal, bu Aralık ayında en iyi kripto para için %100 bir ralliyi tetikleyebilir mi?

single-image

60.000 $, 56.800 $ ve 54.000 $ , piyasayı panik moduna sokan ve tüccarlar arasında neredeyse tahribat yaratan Bitcoin için çok önemli fiyat seviyeleri olmuştur . BTC yukarıda belirtilen fiyat seviyelerinin altına her düştüğünde, “dipten al”, “Kara Cuma indirimi” ve hızlı bir geri dönüşü öngören bu tür diğer olumlu duygular ortaya çıktı, ancak daha büyük piyasanın ruh hali düşüşe doğru eğiliyor gibiydi.

Korku Hakimiyeti

Bitcoin yazı yazılırken 54.366$’da salınırken, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %20 aşağıdaydı, ancak piyasa 27 Kasım’da 43.000$ seviyesinden bu yana ilk kez “aşırı korku”ya yeniden girdi. 2021. 

Kaynak: Alternatif .me

BTC’nin tek bir günde 6.000 $ düşmesi korku ve açgözlülük Endeksini olumsuz etkiledi, çünkü puan aynı anda yarıdan fazla düştü. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 54 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde stabilize olurken, gösterge ‘aşırı korku’dan ‘korku’ bölgesine dönmüştü. Özellikle, Bitcoin’in spot fiyatı en son aynı fiyat seviyelerindeyken Korku ve Açgözlülük endeksi “aşırı açgözlülüğü” ölçtü. 

Ayrıca, günlük grafikte Bitcoin fiyatı ve RSI, 10 Kasım’dan bu yana daha düşük seviyelere ulaşan bir düşüş trendi içinde. Ancak, fiyat düşüşüne rağmen fonlama oranlarının hala pozitif olması, piyasanın henüz gerçekleşmemiş gibi görünen hızlı bir toparlanma beklediğini gösterdi. null

Peki, BTC ne yapıyor?

Şimdilik, Bitcoin için kaldıraç oranı, BTC’nin yeni bir ATH’ye ulaşması için 53 bin doların aslında gerçek dip olduğunu doğrulamak için hala çok yüksek. Analistler , fiyat yükselmeden önce gerçek çift dibi doğrulamak için BTC’yi 53K+ veya daha düşük fiyat aralıklarına düşüren daha fazla düzeltme bekliyorlar. 

Kaynak: CryptoQuant

BTC’nin fiyatı, yazı yazılırken, daha önce de görülen bir düşen kama modeli yapıyor gibi görünüyordu. Daha önce, aynı düşen kama modeli Eylül ayının sonuna doğru gözlemlendiğinde, Bitcoin yükseliş trendine başlamadan önce çift dip yaptı. 

Özellikle, birden fazla Bitcoin’e sahip Bitcoin adresleri, fiyatı ATH’yi kırmadan hemen önce geçen yıl oynanan çok benzer bir fraktal gösteriyordu. 

Kaynak: Matthew Hyland Twitter

Yukarıdaki fraktal, Bitcoin’in fiyatının neredeyse %100 arttığı 2020’de olduğu gibi gerçekleşirse, BTC önümüzdeki ay kazançlar görebilir. Bununla birlikte, BTC’nin arz şok oranı, en iyi kripto para için hala yükseliş tablosu çiziyor. Bitcoin’in fiyatı genellikle Borsa Arz Şok Oranını takip eder, ancak bu sefer aynı farklılıklar vardır, ancak birikim arttıkça ve borsalardaki arz düştüğünde fiyat takip edebilir.

Bitcoin’in fiyatı, üç düşük dip ve iki düşük zirve yaptıktan sonra düşen bir takozda. Ancak yakın vadede, BTC’nin aylık kapanıştan önce yükselmesi gerekecek. Aralık ayı genellikle en iyi kripto para için yükseliş ayı olsa da, şu anda kesin olarak hiçbir şey söylenemez.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like