News

Bu Glassnode Göstergesine Göre Bitcoin Düşük Değerde!

single-image

Her yatırım ve tüm ticaretler risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

Glassnode Verileri

Bu yıl Ocak ayına göre önemli ölçüde daha düşük olan Glassnode Ağı İşlem Sinyaline Değeri göstergesine göre Bitcoin , tarihsel olarak değerinin altında kabul ediliyor . Değer yerleşimindeki en son artış Mayıs ayında gerçekleşti.

Metrik nasıl çalışır?

Sunulan gösterge, başlangıçta piyasa değerinin USD cinsinden işlem hacmine bölünmesiyle hesaplanan popüler NVT metriğinin bir modifikasyonudur. NVT Sinyali göstergesi, USD cinsinden işlem hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullanır.

Gösterge, hareketli ortalamanın uygulanmasıyla, teknik hatalar veya diğer problemler nedeniyle ortaya çıkan gereksiz gürültü ve rastgele hacim artışlarını ortadan kaldırarak daha çok yönlü bir araç olarak kullanılabilir.

Hangi gösterge bize gösteriyor

Şu anda, Değer Uzlaşma, “düşük değerli”olarak kabul edilen 25 değerinin altında kalıyor . Düşük oran, piyasa değerinin ABD doları cinsinden işlem hacminden önemli ölçüde yüksek olduğunu göstermektedir.Kaynak: Glassnode

Ağ etkinliğindeki düşüş, döviz girişlerinin hızlı düşüşüne ve piyasa riskindeki bir kaymaya bağlıdır. Vadeli işlem destekli ETF’leri ve düzenli vadeli işlem sözleşmelerini kullanarak sektöre giren daha fazla yatırımla, piyasa dolaylı olarak fon almaktadır.

Basın zamanında, Bitcoin 61.558 dolardan işlem görüyor ve şu anda sağlıklı bir piyasa değeri olarak kabul edilen 55 civarında hareket eden Göreceli Güç Endeksi gibi teknik göstergelere göre herhangi bir düşük değerleme belirtisi göstermiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like