News

Burger King, 2 milyon dogecoin vermek için Robinhood ile ortak oldu

single-image

Bir basın açıklamasına göre, fast food zinciri Burger King, çeşitli kripto para birimlerini dağıtmak için Robinhood Crypto ile ortaklık kuruyor. 

Sunulan ödüller 20 bitcoin (1.17 milyon $), 200 ether (800.000 $) ve 2 milyon dogecoin (472.000 $). Yayına göre, bir bitcoin ödülü kazanma olasılığı 1’e 100.011’dir.

Kripto para birimleri, üyelerin fast food ürünlerine harcadıkları her dolar için “kron” kazandığı bir sadakat programı olan Burger King’s Royal Perks üyelerine verilecek. Kronlar daha fazla fast food ürünü için kullanılabilir.

Burger King uygulamasında 5$ ve üzeri alışveriş yapan üyeler, e-posta yoluyla bir ödül kodu alacaklar. Daha sonra Robinhood uygulaması aracılığıyla ödülü kontrol edebilir ve talep edebilirler.

Robinhood Crypto, bu yılın başlarında dogecoin ticaretinden artan gelirler gören popüler ticaret uygulamasının kripto koludur. Robinhood dün üçüncü çeyreğe göre önceki çeyreğe kıyasla daha düşük kripto ticareti faaliyeti bildirdiği için bu ticaret seviyesi uzun sürmedi .

Burger King, daha önce hamburger satışına yardımcı olmak için kripto para birimini kullandı. Almanya ve Venezuela’daki satış noktaları, zaman zaman kripto para birimini ödeme olarak kabul etti. Rusya’da Burger King, uygun bir şekilde “WhopperCoin” olarak adlandırılan kendi kripto para birimini bile başlattı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like