News

Canavar boğa hareketi’, balinaların bir sonraki Bitcoin fiyat artışını güvence altına alabileceği anlamına geliyor

single-image

Klasik bir boğa koşusu tahmin metriği “tam boğa” olurken, balinalar bu hafta Federal Rezerv’e maruz kalmaktan korunmaya çalışıyor.

Alış ve satış alışkanlıkları BTC fiyat anlatısını böldüğü için Bitcoin ( BTC ) balinaları bu hafta ilgi odağı.

Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın yeni bulguları, türev yatırımcılarının Bitcoin’de yükseliş bahisleri söz konusu olduğunda başı çektiğini gösteriyor.

“Hasta” BTC fiyat göstergesi boğaları destekliyor

Kasım ayının ikinci yarısı, büyük türev ticaret platformu Deribit’te alım/satım oranında belirgin bir artış sağladı ve katkıda bulunan analist Cole Garner için bu, fiyat hareketinin yakın vadede olumlu tepki vereceğinin kesin bir işareti.

“Geçenlerde Deribit Borsası’nda kalıcıların piyasa alım ve satım oranının hasta bir öncü gösterge olduğunu keşfettim” dedi. “Bu 30 günlük bir WMA. Metrikteki güçlü yükseliş eğilimleri, bu boğanın her güçlü yükseliş fiyatı eğiliminden önce geldi. Ve sadece canavar boğa hareketi yazdırdı. ”

Veriler , tüm zamanların en yüksek seviyesinden fiyat düzeltmesi boyunca devam eden balina ilgisinin arka planına karşı değişim alanındaki diğer son gözlemlerle bağlantılı .

Döviz rezervleri şu anda dört yılın en düşük seviyesinde, yani borsaların defterlerinde, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’dan bu yana herhangi bir zamanda olduğundan daha az BTC var.

Bitcoin döviz rezerv tablosu. Kaynak: CryptoQuant

BTC pozisyonları üzerinde Fed baskısı

Bununla birlikte, diğer taraf sabit paralarda yatıyor. Balinaların BTC’ye maruz kalmaktan korunduğu imasıyla, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

“Kullanılan Stabil Coin endeksi ATH’yi (Tüm Zamanların En Yüksek) gösterir. Balinalar 16 Aralık FOMC duyuruya tepki olarak önümüzdeki piyasanın oynaklık dışına tahsili, ama bu aynı zamanda belirsizliklerden biri olmadığından emin değil misiniz,”CryptoQuant katkıyı Dan Lim açıkladı .”Şimdiye kadar, bazı belirsizlikler çözülene kadar hala dikkatliyiz.

Sabit kullanım artışını gösteren ekran görüntüsü. Kaynak: CryptoQuant

Bu hafta, Birleşik Devletler Federal Rezervinin varlık alımları şeklinde niceliksel gevşemenin geleceği hakkında sinyaller vermek için toplandığını görecek, bu hem makro hem de kripto piyasaları için geniş kapsamlı sonuçlara yol açabilecek bir şey.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like