News

Cardano Balinaları, Fiyat Boğa Sprint’te Kapanırken Rekor ADA Holdingleri ile Çılgınlığı Satın Alıyor

single-image

Cardano’nun en büyük balinaları, yatırımcıların daha fazla madeni para toplamak için ADA varlıklarının bir kısmını kar için dengelediğini gören sekiz aylık bir düşüşün ardından geri döndü.

Blockchain analitik firması Santiment’e göre, ADA’nın Eylül ayının en yüksek seviyelerinden %60’a yakın düşmesine rağmen, ADA balinaları en büyük madeni para arzına geri döndü . ADA balinaları, cüzdanlarında 10 milyon veya daha fazla jeton tutan varlıklardır.

Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,10 dolardan bu yana -%59 düştü. Bununla birlikte, varlığın en büyük balinaları (10 milyon + ADA’ya sahip), iki yıl içinde elde edilen en büyük arz yüzdesine, %46,6’ya geri döndü. Bu adreslerin büyük bir kısmının borsalara ait olduğunu unutmayın.” Santiment Salı günü yazdı.

C:\Kullanıcılar\Newton\Downloads\FQFtSsDacAAcB5x.jpg

Firmanın yakın tarihli bir raporu, 10.000 ila 100.000 ADA arasında tutan adres grubunun, fiyatların Eylül ayının sonlarında düşmeye başlamasından bu yana sürekli düşüşler satın aldıkları ve şu anda mevcut arzın %16,8’ini elinde tuttukları için hızla biriktiğini gösterdi.

Santiment ayrıca, Bitcoin’in balina davranışına da ışık tutuyor ve kripto para biriminin, hafta sonları hafif yavaşlamalarla birlikte Pazartesi’den Cuma’ya 1 milyon doları aşan sabit bir 4.000 balina işlemi arzı gördüğünü belirtti. Bununla birlikte , fiyatın Mart ayı zirvelerinin habercisi olacaksa büyük artışlara ihtiyaç olduğunu belirtiyor .

 
C:\Users\Newton\Downloads\FQNLoLrVIAM6ycz.jpg

Ethereum ve diğer altcoinlere bakıldığında Santiment, devam eden FUD’nin “dipten satın alma” fırsatları yaratabileceğini kaydetti. Firma ayrıca, ETH için döviz çıkışlarındaki yüksek büyümenin haritasını çıkardı ve “bu tırmanışın daha büyük bir oranın döviz satış riskinden uzak tutulduğuna işaret etmeye devam ettiğini” belirtti.

Bununla birlikte, ADA, olumsuz makroekonomik olayların bir sonucu olarak diğer büyük kripto para birimleri ile birlikte düştükten sonra 1 dolarlık fiyat seviyesini geri kazanma mücadelesini sürdürüyor. İki hafta önce ADA, 0.78$ desteğinden sıçradıktan ve 1.25$’a dokunmadan önce önemli bir direnç düşüş trendi çizgisini kırdıktan sonra 1$’ın üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu güç, son on gün içinde fiyatın dolar eşiğinin altına düşmesiyle birlikte azaldı.

Santiment, olumlu temellerin yanı sıra , ADA’nın fiyatının artması için işlem sayısında 100.000$’ın üzerinde bir artışın çok önemli olacağını belirtti. Bu, belki de ADA’yı taze yüksek seviyelere geri itmek için çok ihtiyaç duyulan likiditeyi enjekte edebilir. Basın zamanında, ADA (32 Milyar Dolarlık Kapitalizasyon), tüm zamanların en düşük seviyesinden %5,460,20 artışla 0,96 dolardan işlem görüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like