News

Cardano, Ethereum Tokenlerini Ekosistemine Getirecek Testnet’i Başarıyla Başlattı

single-image

Cardano (ADA) geliştiricisi Input Output Hong Kong (IOHK), Ethereum tabanlı belirteçlerin Cardano blok zincirine geçmesine izin vermek için bir test ağının (testnet) başarıyla başlatıldığını duyuruyor.

IOHK , girişimde başlangıçta merkezi olmayan yapay zeka ağı SingularityNET (AGIX) ile ortaklık kurduğunu söylüyor .

“Bu ilk test ağı sürümünde, kullanıcılar SingularityNET’in AGIX tokenlerini izin verilen köprü aracılığıyla Cardano’ya ve tekrar Ethereum’a taşıyabilirler.

Bu, merkezi olmayan finans (DeFi) için işlevsel bir ortam oluşturmak için blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliği sağlamada önemli bir adımdır.”

Testnet, çalışan bir prototiptir ve hazır ürün olan mainnet’in önünü açar. SingularityNET CEO’su ve baş bilim adamı Dr. Ben Goertzel’e göre ana ağ dönüştürücü, test ağından “yakında” piyasaya sürülecek.

IOHK’ya göre, testnet dönüştürücü, Ethereum’un ERC-20 jetonlarını Cardano blok zincirindeki yerel jetonlara dönüştürüyor. Bir ERC-20 jetonu, Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak ve yayınlamak için kullanılan bir standarttır.

Cardano geliştirici de piyasa değeri ile altıncı büyük blockchain diğer merkezi olmayan protokollere bağlamak üzerinde çalıştığını söylüyor.

“Şu anda Cardano’yu diğer blok zincirlere bağlamak için birden fazla köprü kuruyor ve üzerinde işbirliği yapıyoruz ve bu ilk dönüştürücü, bu sistemde hayati bir arterdir.

Bu bağlantılar ne kadar büyürse, Cardano ekosistemindeki likidite akışını artırmak için ağ etkisi o kadar yüksek olur.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like