News

Cardano Kurucusu, ADA Ekosistemine Büyük Girişlerin Daha Yeni Başladığını Söyledi

single-image

Cardano’nun kurucusu, ADA ekosistemine büyük miktarda girişin yeni başladığına inanıyor

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. U.Today’in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson , kripto analist Lark Davis’e verdiği yanıta göre Cardano’nun işlem hacimleri açısından daha yeni başladığına inanıyor. İlgili Twit

Lark Davis, Cardano’nun (ADA) Bitcoin’den (BTC) sonra son 24 saat içinde işlem hacminde iki numaralı blok zinciri olduğunu bildirmişti.

Messari verilerine göre Cardano, son 24 saatteki işlem hacmi (sırasıyla 7,02 milyar dolar ve 5,41 milyar dolar) açısından Ethereum’un önünde.

Santiment’e göre Cardano, yeni haftaya başlarken olumlu kazançlar gören birkaç büyük kripto varlığından biri. ADA, son 24 saat içinde çift haneli yüzdeler (+%11) kazanan tek ilk 100 varlıktır. CoinMarketCap verilerine göre, son yedi gün içinde Cardano %29,84 arttı ve piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi oldu. İlgili Twit

Cardano, 2022 için ölçeklendirme planlarını açıkladı

İlgili Twit

Bir IOHK blog gönderisine göre, Cardano’nun 2022’de ölçeklendirmeye ulaşmak için izlemeyi planladığı yol şunları içeriyor: Blok boyutu artışı, Ardışık Düzen, Girdi Onaylayıcıları, Plutus için Bellek/CPU parametrelerinde iyileştirmeler, Düğüm geliştirmeleri, disk üzerinde depolama, yan zincirler, Katman 2 Hydra ölçekleme çözümü, Boşaltma hesaplaması ve Mithril çözümü.

Cardano blok zincirinde, blok boyutu yakın zamanda 8 KB’den 72 KB’ye çıkarıldı (% 12,5 artış). Devam eden sistem izleme ve genel ağ sağlığına dayalı olarak IOHK’ya göre zaman içinde daha fazla iyileştirme uygulanacaktır. Girdi onaylayıcıları ayrıca blok yayılma sürelerini ve verimi artıracak ve daha büyük işlem oranlarına izin verecektir.

dcSpark’ın Milkomeda’sı ve IOG’nin Mamba’sı, Cardano ağında piyasaya sürülecek iki EVM yan zinciridir. Bellek/CPU parametreleri açısından, IOHK, Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) yönetimi, pay dağıtımı, canlı pay dağıtımı ve havuzlar ve karma gösteriminde bellek iyileştirmeleri olduğunu iddia ediyor.

Cardano (ADA), Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafından geçen hafta gerçekleştirilen ve 2035 yılına kadar hangi Ether alternatifinin dünyanın baskın kripto para birimi haline gelebileceğini sorduğu bir anketin galibi oldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like