News

Cardano Tabanlı ADALend Platformlar Arası Geliştirme Sunuyor

single-image

Cardano’nun akıllı sözleşmelerinden yararlanan yeni bir merkezi olmayan finans (DeFI) ekosistemi olan ADALend, platformlar arası işlevselliğinin etkinleştirilmesine birkaç adım daha yaklaştı.

Platformlar arası geliştirme ADALend yolunda

ADALend ekibi tarafından yayınlanan resmi açıklamaya göre , geliştirme süreci , oyunun kurallarını değiştiren bir aşamaya yaklaşıyor. Katkıda bulunanlar ve meraklılar, “yakında” ağlar arası geliştirme duyurularına yaklaşıyor.

Temel olarak, ADALend ekibi ağlar arası entegrasyonların dünyanın her yerinden yeni likidite ve destekçiler getirmesini bekliyor. Blok zinciri ve kripto para birimlerinde çeşitli düzeylerde uzmanlığa sahip merkezi olmayan finans (DeFi) meraklıları, blok zincirlerinden en büyük hisse kanıtı (PoS) ağı olan Cardano’ya (ADA) geçme şansına sahip olacaklar.

ADALend’in Genel Müdürü Javed Khattak, çapraz platform aracının etkinleştirilmesinin, 2021’in 4. çeyreği için planlanan ürün ekosisteminin tek ilerlemesi olmaktan çok uzak olduğunu ekledi.

ADALend, yaptığı açıklamaya göre müşterileri ve likidite sağlayıcıları için daha iyi ve sorunsuz bir DeFi deneyimi için arayüzü ve kullanıcı deneyimini yeniden gözden geçirecek:

ADALend, geleneksel kullanıcıların merkezi olmayan finansmana dahil olmaları için daha az giriş engeli sağlamak için kullanıcı arayüzü ve platformun kullanıcı deneyimi ve basitliği üzerinde çalışacak.

Likidite, topluluk yönetimi, ekosistem

ADALend kendisini Cardano (ADA) üzerinde çok amaçlı bir “herkes için bir” DeFi protokolü olarak tanıtır. Özünde, kripto para varlıklarını ödünç verme/ödünç alma işlevlerine sahiptir. İzinsiz ödünç verme, listelenen tüm ticaret çiftlerinde mevcuttur.

ADALend, kullanıcılarının likidite sağlama faaliyetlerini teşvik eder: LP’ler, protokolün mekanizmalarında kilitli olan atıl likiditeleri için periyodik ödüller alır.

Protokol, %100 merkezi olmayan bir yönetişim modeline geçti. Likidite politikasındaki ve mekanizma tasarımındaki her önemli yükseltme, DAO güdümlü oylama ile onaylanır.

Ekosistem temel katmanı, üçüncü taraf entegrasyonları için teknik bir platform görevi görür: ADALend, birçok erken aşama ürünü için Cardano’nun DeFi ürünleri için bir uç nokta görevi görür.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like