News

Cardano, Üçüncü Taraf Akıllı Sözleşme Geliştirmeyi Destekleyecek Yeni Bir Proje Başlattı

single-image

Cardano, üçüncü taraf akıllı sözleşme geliştirmeyi hızlandırmak için en son projeyi açıkladı

Cardano Vakfı , Cardano blok zincirinin ticari kolu olan EMURGO ile işbirliği içinde üçüncü taraf akıllı sözleşme geliştirmeyi hızlandırmak için yeni bir proje başlattığını duyurdu. İlgili Twit

Resmi koluna göre, iki kuruluş arasındaki işbirliği, Cardano ekosistemini destekleyecek ve merkezi olmayan uygulama geliştirmeyi hızlandıracak bir araç yığını oluşturmak için çabaların ve kaynakların birleştiğini görecek .

Proje iki aşamaya bölünecek: MVP1 ve MVP2. Bir altyapı geliştirme şirketi olan Five Binaries, MVP1 için modüler bir araç yığını oluşturacak. Cardano Vakfı, ikinci aşama olan MVP2’de ekosistem genelindeki diğer projelere ve işbirlikçilere ulaşmayı ve onları projeye katkıda bulunmaya davet etmeyi planlıyor.

Cardano, ekosistemi için ikinci bir uygulama arka ucu geliştirmeyi, geliştiricilerin Cardano üzerinde çözümler oluşturması için mevcut seçeneklerin çeşitliliğini artırmaya yardımcı olabileceğinden oldukça önemli görüyor. Bu hareket, üçüncü taraf geliştiricilerin akıllı sözleşme tabanlı altyapı için endüstri standartlarını karşılamanın yanı sıra çeşitli uygulamalar oluşturmasına da izin verebilir.

Cardano ağındaki gelişmeleri denetleyen kar amacı gütmeyen Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, “EMURGO ile ortaklaşa bu araç yığınının geliştirilmesi, üçüncü taraf akıllı sözleşme için canlı ve kapsayıcı bir ekosistemi daha da etkinleştirecek. Cardano’da geliştirme.”

Cardano son gelişmelerle dolup taşıyor

DeFi, NFT’ler ve Metaverse’deki son gelişmelerin yanı sıra ölçeklendirme ilerlemesi, Cardano blok zincirinin iyimserliğine katkıda bulunuyor gibi görünüyor. Cardano kısa süre önce ilk Metaverse projesi Pavia’nın lansmanını gördü. Projeye göre SundaeSwap ve ISO, 20 Ocak Perşembe akşamı tamamen işlevsel bir beta merkezi olmayan borsa (DEX) olarak piyasaya sürülecek.

Hydra ve Mithril çözümleri, Cardano’nun 2022’de ölçeklendirmeyi planladığı 11 yöntem arasında yer alıyor.

Cardano blok zincirini kullanan bir restorasyon projesi , Ocak ayının başlarında bir milyondan fazla ağaç dikme hedefine ulaştı.

Şeffaflık sağlamak ve arazi restorasyon girişimlerinin kamu doğrulaması olarak hizmet etmek için dikilen tüm ağaçlar Cardano blok zincirine kaydedildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like