News

Cardano, Yeni Adreslerin %167 Artmasıyla Zincir İçi Etkinlikte Önemli Bir Büyüme Görüyor

single-image

Tanınmış bir kripto analisti , IntoTheBlock’un Net Ağ büyüme ölçümlerine atıfta bulunarak Cardano blok zinciri için zincir üstü aktivitede önemli bir artış bildiriyor.

Analist, Cardano ağında oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısının yaklaşık %167 artarak 112.500 adresi aştığını belirtiyor. Analist, bu metrikteki sürekli büyümenin genellikle ADA için fiyat oynaklığındaki bir artıştan önce geldiğini savunuyor.

Messari
Zincir Üzerinde Etkinlik, Nezaket: Messari

Bu, Messari’den gelen son verilerle de doğrulanabilir ; Bitcoin’in yanı sıra Cardano, işlem etkinliği açısından Ethereum’u geride bırakarak en üst sırada yer alıyor. İşlem hacmine göre Cardano, Ethereum’u 15.06 milyar dolar ile geride bırakırken, Ethereum 24 saatlik 6.71 milyar dolarlık hacim kaydetti.

Düzeltilmiş işlem hacmi, yalnızca en önemli işlemleri ayırmanın hala iyi bir yoludur. Cardano, düzeltilmiş hacimlerde Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve 24 saatlik hacmi 14.26 milyar dolar iken, Ethereum’un 5.20 milyar dolarlık hacmine kıyasla. Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldığında Cardano kullanıcıları ayrıca daha düşük ücretler ödedi.

Cardano kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum için sırasıyla 0,44 milyon dolar ve 25,87 milyon dolara kıyasla, son 24 saatte yalnızca 54.027.47 dolar işlem ücreti ödedi. Cardano’nun SundaeSwap’ı, piyasaya sürüldükten haftalar sonra işlem gören 100 milyon ADA’nın üzerinde bir dönüm noktasına ulaştı.

ADA fiyat hareketi

ADA fiyatı ,  basın zamanında 1,07 dolardan dalgalanıyor. Varlık henüz ağ gelişiminin olumlu temellerini yansıtmadığından, orta vadede ADA fiyatındaki artışa çeşitli faktörler katkıda bulunabilir.

İyimser bir senaryoda alıcıların geri dönüşü, Cardano’nun fiyatının 1 dolarlık destek seviyesi civarında yerini koruduğunu ve başka bir büyük yükselişten önce yerleştiğini görebilir. Alıcılar bir araya gelirse, 1,18 dolarlık bariyerin sıçraması büyük bir yükselişi ateşleyebilir. Artış daha sonra ADA’yı 1,79 doların üzerine çıkarırsa, 2 dolar aralığını yeniden test etmek için yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like