News

Cardano’nun son 24 saatlik işlem hacmi, 68 milyar dolarla Bitcoin’den 4 kat daha yüksek

single-image

Cardano ( ADA ) son yedi gün içinde yükselişini sürdürürken, veriler son 24 saatte hem Bitcoin ( BTC ) hem de Ethereum’dan ( ETH ) önemli ölçüde daha yüksek işlem hacmine ulaştığını gösteriyor .

Finbold tarafından 21 Mart’ta kripto piyasası analitik platformu Messari’den elde edilen verilere göre, kripto para biriminin yayınlandığı tarihte, 24 saatlik USD işlem hacmi 68.76 milyar $’dı ve bu, Bitcoin’in 15.90 milyar $’ına kıyasla dört kat veya %332.45 daha yüksek .

Kaynak: Messari

Cardano’nun mevcut 24 saatlik işlem hacmi, Messari verilerine göre, basın zamanında 3.63 milyar dolar olan Ethereum’dan önemli ölçüde daha yüksek ve ikisi arasındaki 1.794 (yaklaşık 20x) farkı işaret ediyor .

Cardano, fiyat 1 doların altında kalırken yükselen TVL görüyor

Toplam kilitli değerinin (TVL) 200 milyon doları aştıktan sonra Cardano’nun stake edilen değeri de bir üst eğilimdeydi .

Analitik platformu DefiLlama’dan alınan verilere göre, en büyük Hisse Kanıtı (PoS) dijital varlığı aynı ruhla devam etti ve basın zamanında 291,21 milyon dolar seviyesinde kaldı .

Bu artış, blok zincirinin ilk merkezi olmayan değişimi (DEX) olan SundaeSwap’ın (SUNDAE) piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen Ocak 2022’nin sonlarında başladı .

Yedi günlük Cardano fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Yayınlandığı sırada Cardano, CoinMarketCap’ten alınan bilgilere göre, fiyatının 0,79 $ olduğu yedi gün öncesine kıyasla %17,32 artışla 0,9268 $’dan işlem gördü . 24 saatlik fiyatı %4,20 arttı.

Aylarca süren ve çoğunlukla düşüş eğilimi gösteren bir dönemden sonra, kripto para birimi önceki haftanın tamamı için toparlanma belirtileri göstererek gıpta edilen 1 dolarlık işareti yeniden yakalamaya yaklaşıyor . 

Cardano şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimidir ve bu, basın zamanında 28,18 milyar dolara ulaştı ve haftalık artış eğilimindeydi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like