News

CEO, Instagram’ın NFT Entegrasyonunu “Aktif Olarak Keşfettiğini” Söyledi

single-image

Şirket CEO’suna göre, fonlanamayan token (NFT) entegrasyonunun keşfini platformuna genişleten en son sosyal medya devi Instagram.

Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri’ye göre, platform aktif olarak NFT’leri ve onları gelişen kullanıcı tabanı için daha erişilebilir hale getirmenin yollarını araştırıyor.

Mosseri göre, hafta sonu bir Instagram Q & A yorumlarda raporları Bir fikir, NFT’ler sunan Instagram gönderilerini “koleksiyonluk” olarak etiketlemek olabilir. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığını söyledi, ancak perde arkasında bazı şeyler oluyor gibi görünüyor.

Henüz açıklanacak bir şey yok ama kesinlikle NFT’leri ve onları daha geniş bir kitle için nasıl daha erişilebilir hale getirebileceğimizi aktif olarak araştırıyoruz.”

Mosseri, içerik oluşturuculara yardım etmek istediklerini ekleyerek, “Bence bu, oynayabileceğimiz ilginç bir yer ve aynı zamanda yaratıcılara yardımcı olmanın bir yolu.”

Instagram Koleksiyon Ürünleri Halihazırda Geliştirme Aşamasında

Facebook’un ( artık Meta olarak yeniden adlandırıldı ) sahip olduğu fotoğraf paylaşım sosyal platformunun, bu yılın başlarında NFT alanıyla uğraştığı söylendi. Meta ve onun büyük metaverse istekleri ile bir işbirliği olması mümkündür.

Dijital sanatçı Sean Williams, Mayıs ayında Instagram’ın bir NFT platformu üzerinde çalıştığını ve NFT alanında gelecek sanatçılara ulaştığını söylediğinde bu planlardan bazılarını açıkladı.

Ek olarak, uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Haziran ayı sonlarında Instagram’da NFT’lerin olasılığı hakkında ayrıntıları paylaştı. O sırada, sosyal medya platformunun aktif olarak onları entegre etmeye çalıştığını belirten “Koleksiyonlar”ın ekran görüntülerini yayınladı .

Ekim ayında Instagram’ın MetaMask gibi dijital bir cüzdan bağlama özelliğini ekleyerek “Koleksiyonlar” üzerinde çalışmaya devam ettiğini duyurdu. Aralık ayının başlarında Paluzzi, özellikle Coinbase, TrustWallet ve Novi’den bahsederek daha fazla cüzdan eklendiğini söyledi.

Mosseri ayrıca, fotoğrafları ve videoları kullanıcı profillerine yerleştirme yeteneğini genişleten profil yerleştirmeleri gibi birkaç yeni özellikten de bahsetti. Bu, kullanıcılar NFT’lerini profil resimleri olarak göstermek isterse, çoğu kişinin Twitter’da zaten yaptığı gibi, “Koleksiyonlar” ile de bağlantılı olabilir.

NFT’leri kucaklayan en son büyük isim , hafta sonu boyunca yeni bir NFT koleksiyonunu duyuran RadioShack .

NFT Ekosistem Görünümü

Bu yıl sona ererken, yenilmez token sahnesi hala bir aktivite yatağıdır. Sektörü takip eden bir web sitesi olan Nonfungible’a göre, geçen hafta 335 milyon dolarlık satış yapıldı. NFT haftalık satış rakamları, her yedi günde bir sadece 2,6 milyon dolarlık yer değiştirildiği yılın başından bu yana %12.780 arttı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like