News

CEO, Ripple’ın SEC Aleyhindeki Hukuki Davasında İyi İlerleme Sağladığını Söyledi

single-image

Ripple başkanı Brad Garlinghouse, Ripple ile SEC arasındaki yasal savaşın gelecek yıl çözüleceğine inanıyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, fintech şirketinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşında “oldukça iyi ilerleme” kaydettiğini söyledi. 2022’de bir sonuca varmayı bekliyor.

Ripple Üstünlüğü Alır

CNBC’ye verdiği bir röportajda Brad Garlinghouse, SEC’e karşı açılan yasal davanın Ripple lehine sonuçlandığını belirtti. Bununla birlikte, davanın özellikleri nedeniyle 2021’in sonunda çözülmesi olası değildir:

Yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme görüyoruz” dedi.

CEO’ya göre, davayı yöneten yargıç, yasal savaşın sonucunun daha geniş bir etkiye sahip olacağından “bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını fark ettiği” için “iyi soruları” ele alıyor.Brad Garlinghouse, Kaynak: CNBC

Blockchain ödeme şirketinin XRP ihraççısı olduğu göz önüne alındığında, SEC , firmayı 2020’nin sonunda kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde token satmakla suçladı .

Firma savunmasında, XRP’nin güvenlik olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi – bu, onu daha gelişmiş düzenleyici incelemeye sokan bir sınıflandırma. Ayrıca, Garlinghouse opined kripto alandır. ABD makamlarının yetersizlik kapsamlı kuralları uygulamak için bu “sinir bozucu.” Hatta ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisini, XRP jetonunun gerçekten bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar eden tek dünya kurumu olduğu için kınadı.

SEC-Ripple Savaşı

Zaman yasal davanın başından beri her iki taraftan çok sayıda suçlamaları ardından, savaş bu saygın bir hal aldı. SEC çalışanlarının XRP holdinglerin ortaya çıkarmak için bir hareketi ile. Avukatlar ayrıca “[SEC’in] XRP, bitcoin ve eter ile ilgili ticaret ön inceleme kararlarını yansıtan anonimleştirilmiş belgeler” toplamak istediler.

Ripple önergesinde, düzenleyicinin 16 Ocak 2018 tarihine kadar çalışanlarının kripto ticaretini kısıtlayan herhangi bir kuralı “kabul etmediğini veya uygulamadığını” gösterdi. Şirkete göre bu, Komisyonun dijital varlıklarla ilgili önceki görüşleri ile uyumlu olacaktır. o zamana kadar menkul kıymet olmamak : 

“2013’ten en az 19 Ocak 2018’e kadar her zaman, SEC çalışanları SEC tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın XRP satın almak, satmak ve elinde tutmakta özgürdü.”

Komisyon , birkaç gün sonra Ripple’ın eksik dahili Slack mesajlarına erişim kazanarak bir puan aldı. Bundan önce şirket, bir işlem hatasını gerekçe göstererek iletişimlerin önemli bir bölümünü teslim etmeyi reddetti.

SEC’e göre, bu mesajlar “Ripple’ın XRP’de spekülatif ticaret yaratma arzusuyla ilgili tartışmalar” içeriyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like