News

Charles Hoskinson’a Göre Cardano Tabanlı Merkezi Olmayan Borsaları Ne Zaman Bekleyeceğiz?

single-image

Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, merkezi olmayan borsaların piyasa değerine göre altıncı en büyük blok zincirine ulaşmasına sadece birkaç hafta kaldığını ortaya koyuyor.

Hoskinson diyor bir tweet içinde bu onun yönettiği “gerçekten gurur” 5 Aralık’ta kendi testnet başlatacak SundaeSwap, Cardano bir merkezi olmayan bir ticaret protokolü arkasında ekibinin. Bir test ağının amacı, ana ağın başlatılmasından önce varsa hataların yanı sıra olası darboğazları ve verimsizlikleri belirlemektir.

Tüm sıkı çalışmaları ve işleri bu kadar çabuk bitirmeleri için bu ekiple gerçekten gurur duyuyorum. Testnet’te uzun süre kalacaklarını sanmıyorum. Şansınız yaver giderse, Dexes Noel için tam zamanında geliyor gibi görünüyor https://t.co/JYtih6YRHM

Göre Cardano yaratıcısı ve Cardano-odaklı geliştirme şirketi Girdi Çıktı Hong Kong (IOHK) CEO sırasında veya hemen Noel tatili öncesinde piyasa değeri ile altıncı büyük blockchain gelmesi olabilir alışverişi (DEXes) merkezi olmayan.

“Tüm sıkı çalışmaları ve işleri bu kadar çabuk bitirmeleri için bu ekiple gerçekten gurur duyuyorum. Testnet’te uzun süre kalacaklarını sanmıyorum. Şansımız yaver giderse, görünüşe göre Dexes Noel için tam zamanında geliyor.”

SundaeSwap merkezi olmayan borsasının beklenen açılışı, Cardano’nun başarılı Alonzo hard fork’unun ardından akıllı sözleşme dönemine girmesinden haftalar sonra gelecek .

SundaeSwap yaptığı açıklamada , “lansman için ayrıntılı bir yol haritası sağlayacağını” söyledi ancak bir tarih belirtmedi.

SundaeSwap’ın duyurusu, kullanımda bir artış kaydettikten sonra IOHK’nın Cardano ağını yükseltmesinden günler sonra geliyor. IOHK’ya göre, günlük işlem sayısı bir yıl önceki 10.000’den 2021 Kasım’ında 200.000’e yükseldi.

IOHK tarafından yapılan en son yükseltme, bir saniyede işlenebilecek işlem sayısını artırmak için Cardano’daki blok boyutunun %12,5 oranında arttığını görecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like