News

Çinli madencilik teçhizatı üreticisi Canaan, Kazakistan’da kendi kendine madencilik işini artırıyor

single-image

Çinli kripto para madencilik teçhizatı üreticisi Canaan, Çin’in sektör üzerindeki kısıtlamaları arasında Çinli madenciler için popüler bir destinasyon haline gelen Orta Asya ülkesindeki elektrik kesintisine rağmen Kazakistan’da kendi madencilik işini yürütmekten çekinmiyor gibi görünüyor .

Hızlı gerçekler

  • Canaan bugün Kazakistan’da yerel ortaklarla ortak madencilik faaliyetlerine başladığını ve ülkeye 2.000’den fazla Avalon Miner ünitesinin teslimatını yaptığını duyurdu.
  • Bir şirket açıklamasında, yerel kurallara uygun olarak denizaşırı ortak madencilik operasyonlarının dağıtımını ve kurulumunu tamamladığı için hafta boyunca Kazakistan’a daha fazla madencilik makinesinin gelmesinin beklendiğini söyledi.
  • Canaan, Kazakistan’daki ortak madencilik işinin, ülkenin enerji bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ilk üç müşterisiyle ortaklaşa meyvelerini verdiğini söyledi. “Altı aylık uygulama ve öğrenimin ardından Canaan, artık yerel yasal, vergilendirme ve iş gereksinimleriyle tamamen uyumlu ve uyumlu hale geldi ve Ocak 2022’nin sonuna kadar dağıtılması gereken 1 milyon TH/s’ye kadar bilgi işlem gücüne imza attı, Canaan’ın başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang yaptığı açıklamada.
  • Çin, kripto para madenciliğini durdurmak için her zamankinden daha fazla çabalıyor olabilir , ancak teçhizat üreticileri kısıtlamadan kurtulmuş gibi görünüyor. Canaan’ın geçen hafta yayınlanan üçüncü çeyrek raporu, geçen yılın aynı dönemindeki 86,4 milyon yuan (13,5 milyon ABD Doları) net zarara kıyasla, bu dönemde 467,2 milyon yuan (72,5 milyon ABD Doları) net gelir kaydettiğini gösterdi. Bu yılın ikinci çeyreğinde 167,3 milyon yuan (26.2 milyon ABD Doları) gelir elde etti.
  • Şirket, yaptığı açıklamada, elindeki Bitcoin’in gelecekte alım satım olasılığını dışlamadığını söyledi.
  • Kazakistan enerji kesintileriyle karşı karşıya kalmaya devam ederken , ülkenin enerji bakanı bu ayın başlarında bir hükümet açıklamasınagöre, otoritenin yasal kripto madencileri için güç tüketimini kısıtlamayacağını söyledi .
  • En son veriler Alternatif Finans Cambridge Merkezi’nden Ağustos sonunda, Kazakistan belirtti küresel hashrate payı açısından ikinci olduNisan sonunda% 8.2 den toplamın 18.1% muhasebe.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like