News

Coinbase CEO’su Kripto Tahminini Yaptı!

single-image

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’in önümüzdeki beş veya 10 yıl içinde ciddi bir uçuş-güvenlik varlığı olacağını tahmin ediyor. 

Coinbase’in Around the Block podcast’inin “The State of Crypto and Where It’s Headed with Pomp” başlıklı bir  bölümünde  , amiral gemisi kripto para biriminin piyasa değerinin henüz ciddi bir uçuş-güvenlik varlığı olarak hareket edecek kadar büyük olmadığını söyledi.

Bununla birlikte, kripto ekonomisinin “küresel ekonominin yeterince önemli bir yüzdesi” haline geldiği önümüzdeki beş veya 10 yıl içinde bu durum değişebilir. Ancak bundan sonra Bitcoin, işler kötüye gittiğinde insanların varlığa doğru güvenli bir uçuş yapması anlamında dijital altın olarak değerlendirilebilir.

“Sanırım bunun muhtemelen zamanla değişeceğini göreceğiz. Önümüzdeki beş veya on yıl içinde kripto ekonomisinin küresel GSYİH’nın gerçekten daha büyük bir yüzdesi haline geldiğini görebiliyordum, insanlar aslında bir tür “yeni altın” olarak Bitcoin’e kaçacaklar. ‘ İstiyorsan, ama bu henüz olmadı” dedi milyarder. 

 Armstrong , Bitcoin’in mevcut makro ortamda enflasyona karşı bir koruma görevi görme şansını fazla tahmin ettiğini belirtti . “Bu tür bir ortamda Bitcoin’e daha fazla dikkat çekebileceğini düşündüm, ancak biraz erken gibi görünüyor” dedi. 

Bitcoin Enflasyona Karşı Koruma Sağlayamıyor

Enflasyon ivme kazanmaya başladığından, Bitcoin 2021’de giderek daha fazla değer kazanmayı başardı. Bazı önde gelen bankalar ve yüksek profilli yatırımcılar bile Bitcoin teorisini enflasyona karşı bir koruma görevi görüyor. 

Örneğin, Amerikalı milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones,  Ekim 2021’in  ortalarında CNBC’ye, Bitcoin’i enflasyona karşı altından daha iyi bir hedge olarak gördüğünü söyledi. “Şu anda altın yerine tercihim olurdu. Açıkçası, kripto için bir yer var. Açıkçası, şu anda altına karşı yarışı kazanıyor” dedi. 

Benzer şekilde, JPMorgan’daki stratejistler geçen yıl Ekim ayının sonlarında enflasyon endişesinin Bitcoin’in yükselişini yönlendirdiğini söyledi. Bir notta, “Bitcoin’in altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak algılanmasının, mevcut yükselişin ana nedeni olduğuna ve Eylül ayından bu yana altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına geçişi tetiklediğine inanıyoruz” denildi. 

Ancak önde gelen kripto para birimi, rekor enflasyon rakamlarına rağmen 2022’de yükseliş trendini koruyamadı. Bunun yerine, giderek daha fazla merkez bankası enflasyonu evcilleştirmek için oranları yükseltmeye başladıkça madeni para kayıpları artırdı. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like