News

Coinbase Metaverse Ne Olduğunu ve ‘Kripto’nun Gerçekleşmesine Nasıl Yardımcı Olacağını’ Açıklıyor

single-image

16 Aralık Perşembe günü, Coinbase Kurucu Ortağı ve CEO Brian Armstrong CEO’su ve Coinbase Identity Ürün Lideri Alex Reeve, kripto şirketinin metaverse hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

Dün yayınlanan bir blog yazısında , Coinbase’in Metaverse hakkındaki düşüncesinin “metaverse” terimini şu şekilde tanımlayan “girişim kapitalisti ve yazar Matthew Ball’dan büyük ölçüde etkilendiğini” açıklayarak başladılar:

“ İnternetin geleceği: Birbirine bağlı sanal insanlar sosyalleşebilirler dünyalar, iş, şlem, oyun oluşan bir kitlesel ölçekli, kalıcı, etkileşimli ve birlikte çalışabilir gerçek zamanlı platformu ve oluşturun. 

Daha sonra söylemeye devam ettiler:

“ İnternetin en eski versiyonu olan Web1, statik web sayfalarına erişmekle ilgiliydi. Web2, kapalı ekosistemler içindeki etkileşimli, sosyal deneyimlerle ilgilidir. Ve Web3, açık, merkezi olmayan bir ortamda dijital sahiplik ile ilgili olacak.

“ Metaverse, Web3’ün uzak evrimidir. En eksiksiz haliyle, insanların fiziksel dünyada yapabilecekleri hemen hemen her şeyi yapabilecekleri, tamamen işleyen bir ekonomiye sahip, merkezi olmayan, birbirine bağlı sanal dünyalar dizisi olacaktır. 

Kaynak: Coinbase

Coinbase, birbirine bağlı birçok metaverse olacağına ve “sanal dünyalar arasında kimlik ve mülkiyet aktarımı, bunları doğrulamak için onay ve insanların merkezi olmayan bir ekonomide satın alma, satma ve gelir elde etmelerini sağlayan ödeme rayları” için blok zinciri teknolojisine ihtiyacımız olacağına inanıyor.nullDogecoin, Elon Musk Tesla Ürün Planını Kurtarırken Yükseliyor

Ardından çok önemli kimlik konusuna geçtiler:

“ Kimlik, kim olduğunuzu, neye erişip neler yapabileceğinizi ve Metaevren dünyalarında nasıl temsil edildiğinizi belirler.

“ Metaverse’de, kimliklerimizin kolay bir oturum açma, benzersiz bir kimlik, bizi temsil eden bir avatar, bizi takip eden meta veriler ve kim olduğumuzu kanıtlayabilmemiz için onay içermesi gerekecek. 

Coinbase’in yapmak istediği şey, “kimliğin tüm parçalarını bir araya getirmeye yardımcı olmak – esasen Metaverse’e giden bir rampa üzerinde bir kimlik yaratmak”.

Yani, şu anda üzerinde çalıştıkları şey:

ENS ile çalışmamızın ardındaki fikir bu, bir cüzdana dönüşen benzersiz bir kullanıcı adı NFT’si yaratmayı mümkün kılıyor. Sonunda, bu, kullanıcıların Metaverse’deki farklı dünyalar arasında benzersiz bir kimlik taşımasına izin verecektir.

Avatarınızı satın almanıza, herkese açık profilinizi tanımlamanıza ve sürdürmenize ve güven oluşturmanıza olanak sağlayacak teknoloji üzerinde de çalışıyoruz. Ayrıca, kullanıcıların Metaverse’deki her uygulamada oturum açmasına olanak tanıyan [Eth/Coinbase] ile Oturum Açma gibi özellikler üzerinde çalışıyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like