News

Decentraland (MANA) Boğa Kama Formasyonu İçinde Konsolide Olmaya Devam Ediyor

single-image

Decentraland (MANA), daha önce tüm zamanların en yüksek direnç bölgesi olarak işlev gören çok önemli bir yatay alana yaklaşıyor. Oraya ulaşırsa, bu alanın fiyatı artırmaya yardımcı olması muhtemeldir.

MANA, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 5,90$’a ulaştıktan sonra 25 Kasım’dan bu yana düşüyor. Aşağı yönlü hareket, 22 Ocak’ta %64’lük bir kayba eşit olan 1,70$’lık yerel en düşük seviyeye yol açtı.

Çok sayıda fitilin varlığı nedeniyle model tamamen net olmasa da, MANA’nın alçalan bir takoz içinde işlem görmesi mümkündür. Kama bir yükseliş modeli olarak kabul edilir, bu nedenle üzerinde nihai bir kırılma olması muhtemeldir.

MANA Kama

TradingView’e Göre MANA Grafiği

Geleceğin MANA hareketi

Kripto para tüccarı @TehLamboX bir MANA grafiğini tweetledi ve 1 dolara kadar düşebileceğini belirtti.

MANA Düşüşü

Kaynak: TradingView/Twitter

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler, hem RSI hem de MACD düştüğü için henüz herhangi bir yükseliş işareti göstermiyor. 

Momentum göstergesi olan RSI, 30-çizgisinde. 50’nin altındaki RSI okumaları normalde düşüş olarak kabul edilir. 

Benzer şekilde, kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalar (MA) tarafından oluşturulan MACD negatif, aynı zamanda düşüş trendleriyle ilişkili bir okuma.

Bu nedenle, bir yükseliş modeli içinde işlem yapılmasına rağmen, ne RSI’da ne de MACD’de yükseliş işareti yok. 

Günlük okumalar

TradingView’e Göre MANA Grafiği

Uzaklaştırdığınızda, 1,55 dolarda bulunan çok güçlü bir yatay destek alanı var. Alan daha önce Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek direnci olarak hareket etti, bu nedenle şimdi desteğe dönmesi olası. 

Buna ek olarak, seviye daha önce MANA’nın çıktığı yükselen paralel bir kanalın direnç çizgisiyle çakışıyor. Bu da önemini daha da artırmaktadır. 

Bu nedenle, MANA oraya ulaşırsa, büyük bir geri tepme olması muhtemeldir.

MANA Kama

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like