News

DIG Metaverse’e Büyük Yatırım Yapıyor

single-image

Merkezi Olmayan Yatırım Grubu (DIG), blok zincirinin yaşamları dönüştürme gücüne inanan Dubai merkezli bir şirkettir. Bu hedef doğrultusunda şirket, GameFi sektörü de dahil olmak üzere blockchain alanında etkili yatırımlar yapmayı taahhüt ediyor. Adem-i merkeziyetçiliği mümkün olan her şekilde benimsemeyi , onu dünyanın her yönüne entegre ederken her yerde yaygınlaştırmayı hedefliyorlar . Sonuçta, bu toplumun dokusunu değiştirecek.

GameFi Yatırımları

Sadece birkaç yıl önce, metaverse yalnızca bilim kurgu kitaplarında var olan bir kavramdı. Ancak, modern teknoloji ve özellikle internet, metaverse’i mümkün kılmıştır. Bugün, kullanıcıların avatarları kullanarak ziyaret edip başkalarıyla etkileşime girebilecekleri çok sayıda meta veri deposu var.

Meta veri deposunun açık bir dönüştürücü gücü vardır. DIG’nin arkasındaki ekip, blockchain’in bu sektörde sahip olacağı etkiye inanıyor. Bunun olmasının bir yolu, oyun dünyasında blok zincirinin kullanımı olan GameFi aracılığıyla. DIG, GameFi kollarına bunlardan biri olan Blue Monster Games adını taşıyan bir dizi DeFi ve GameFi ürünü yarattı ve sahibidir.

Oyun dünyasında blok zinciri kullanmanın sayısız avantajı vardır. Birincisi, kazan-kazan (P2E) modeli, oyuncuların eğlenceli ve etkileşimli oyunlar oynarken para kazanmalarını sağlar. Ek olarak, oyuncular oyun içi varlıkların gerçek dünyadaki sahipliğini güvence altına alabilir. Oyun içi jetonların gerçek dünya değerinin olmadığı mevcut modelden büyük bir evrimi temsil ediyor. Bunun yanı sıra, merkezi kontrol genellikle oyun içi öğelerin oyunun geliştiricisi tarafından istendiğinde kaldırılabileceği anlamına gelir.

DIG Tarafından Desteklenen Başlıklar

Merkezi Olmayan Yatırım Grubu , GameFi sektörü için çok sayıda oyun üzerinde çalışıyor ve buna yardımcı olmak için bunlara 5 milyon dolar yatırım yapıyor. İçerirler:

  • Kart Yarışı Ligi

Halihazırda piyasaya sürülen oyunlardan biri, dünyanın ilk NFT kart yarış oyunu olan Kart Racing League. Oyuna artık sırasıyla Apple Store ve Google Play Store üzerinden iOS ve Android cihazlarda erişilebilir.

Kart Yarışı Oyunu, 10.000 KRL jeton içeren canlı bir NFT oyna-kazan oyunudur.

sahipleri. Oyunun günlük yaklaşık 30.000 aktif kullanıcısı var. DIG, bu sayıları 10 kat artırma ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar NFT pazar yeri işlemlerinde 10.000.000 ABD Dolarına ulaşma hedefine sahiptir.

  • Gerçeklik Alemleri

DIG altındaki diğer bir başlık Realms of Reality, bir blockchain MMORPG’dir (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu). DIG oyuna 5 milyon dolar yatırım yaptı. Ayrıca, ön satış sırasında şirketin 5.24 milyon dolar kazanmasına yardımcı oldular. Q12022’de halka açık bir satış yapmayı planlıyorlar ve bu sırada yatırımcılardan 20 milyon dolar daha artırmayı planlıyorlar. Oyunun geliştirilmesinin 2023 yılının ilk çeyreğine kadar tamamlanması bekleniyor. Bir AAA MMORPG oyunu olarak inşa edilecek (“Triple A” genellikle yüksek geliştirme ve pazarlama bütçesine sahip bir oyun anlamına gelir), World of World gibi oyunlarla eşdeğerdir. Warcraft ve Skyrim.

  • Aria Efsaneleri

DIG, popüler bir MMORPG oyunu olan Legends of Aria’nın arkasındaki oyun stüdyosunu satın almanın son aşamasında. Satın alma tamamlandığında, oyunu bir NFT P2E unvanına dönüştürmeyi planlıyorlar.

Diğer Gelişmeler

DIG ayrıca yakında çıkacak olan “Original Myths” adlı bir oyunla bir NFT koleksiyonu üzerinde çalışıyor. Ayrıca GameFi dünyası için Bladed Vanguard adlı Mortal Kombat tarzı bir dövüş oyunu yaratmaya çalışıyorlar.

Yaklaşan Devasa Oyun Loncası

Blue Monster Games, oyun yayınlayıp edinmenin yanı sıra dünyanın en büyük oyun loncasını kurdu. Girişime, Merkezi Olmayan Yatırım Grubu’nun Kurucusu ve CEO’su Haydn Snape öncülük ediyor.

Oyun loncası, dünyadaki P2E oyunları için en büyük pazar olan Filipinler’de kurulacak. Oyun loncaları, büyük miktarlarda NFT satın alabileceğiniz ve bunları genellikle “alimler” olarak adlandırılan başkalarına ödünç verebileceğiniz işletmelerdir. P2E oyunları oynayan bilim adamlarından elde edilen kazançlar, lonca ve bilim adamları arasında bölünür.

Yaklaşan lonca hakkında yorum yapan Snape, “Geçtiğimiz birkaç ayda attığımız adımlardan son derece gurur duyuyorum ve Blue Monster Games’in Manila’da lonca için yerel operasyonlar kurmasını görmekten heyecan duyuyorum.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like