News

Discord CEO’su, Ethereum’u MetaMask gibi cüzdanlar aracılığıyla entegre etmeyi ima ediyor

single-image
  • Discord CEO’su Jason Citron, sohbet uygulamasının MetaMask gibi cüzdanlar aracılığıyla Ethereum’a bağlanabileceğini ima etti.
  • Entegre edilirse, Discord’un milyonlarca kullanıcısı birbirine kripto gönderebilir.

Discord’un kurucusu ve CEO’su Jason Citron, sohbet uygulamasının MetaMask gibi cüzdanlar aracılığıyla Ethereum ağını entegre edebileceğini ima etti.

Salı günü erken saatlerde bir tweet’te Citron, Discord’un Ethereum’a bağlandığını gösteren ve “muhtemelen hiçbir şey” diyen bir ekran görüntüsü yayınladı – genellikle bunun muhtemelen bir şey olduğu anlamına gelen bir ifade.

Ethereum, Discord’a başarılı bir şekilde entegre edilirse, uygulamanın milyonlarca kullanıcısı birbirine kripto gönderebilir ve Discord, yerel bir token takas özelliğinden oluşturulan işlem ücretleri yoluyla tekliften para kazanabilir.

Citron’un tweeti , Not Boring Capital ve Not Boring bülteninin kurucusu Packy McCormick’in tweetine yanıt olarak geldi . McCormick, Discord’un aylık 150 milyon aktif kullanıcı erişimi göz önüne alındığında web3 oynayabileceğini yazdığı bülteninin son sayısını tweetledi .

Görünüşe göre, Ağustos ayında Discord ,kullanıcılara “Discord yerel kripto cüzdanı” hakkında bir anket yaptı , bu da her Discord hesabının bir kripto cüzdanı ile gelebileceği anlamına geliyor.

Ancak McCormick’e göre Discord şu anda kripto becerilerine sahip değil. Ancak, bir kripto cüzdanı ve arkasındaki ekip alabilir veya cüzdanı kendi başına oluşturmak için bir ekip kiralayabilir, dedi.

McCormick, “Discord web3 konusunda ciddiyse, bir cüzdan daha cesur hareketleri kolaylaştıran cesur bir giriş olacaktır” dedi.

Bu yılın başlarında, Microsoft’un Discord’u 10 milyar dolar veya daha fazla satın almak için ileri görüşmelerde olduğu söylendi, ancak Discord’un gelecekte potansiyel bir halka arz arayışında olduğu için bu görüşmelerin durdurulduğu bildirildi .

Discord 2015 yılında başlatıldı ve bugüne kadar toplam 980 milyon doların üzerinde fon topladı. Yeni bir finansman turunda 500 milyon dolar topladığı Eylül ayında yaklaşık 15 milyar dolar değerinde olduğu bildirildi . Yatırımcıları arasında Target Global, Bessemer Venture Partners, Index Ventures, Accel, Tencent, Coatue Management, Fidelity Management & Research ve Franklin Templeton Investments gibi yüksek profilli girişim firmaları bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like