News

Dogecoin, Elon Musk’ın Tesla Ürünlerini Satın Almak İçin Kullanılabileceğini Söyledikten Sonra Yükseldi

single-image

Elon Musk , Tesla’nın popüler jetonu bazı malları için ödeme olarak kabul edeceğini söyledikten sonra Cuma sabahı meme tabanlı kripto para birimi dogecoin’in değeri yükseldi ve elektrikli otomobil üreticisinin geçen yıl bitcoin’deki ödemeleri geçici olarak kabul ettikten sonra dijital para birimlerine olan ilgisinin yenilendiğinin sinyalini verdi.   

ANA UNSURLAR

Dogecoin’in fiyatı Cuma sabahı Musk’ın sosyal medyada duyuru yapmasının ardından bir noktada 0,2 doların biraz üzerinde işlem görerek yaklaşık %12 arttı.

Musk tweet attı : “Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir” ve şirketin çevrimiçi mağazası , merakla beklenen Cybertruck modelinden ilham alan bir düdük (300 DOGE), çocuklar için bir elektrikli dörtlü bisiklet (12020) ve bir kemer tokası dahil olmak üzere bazı ürünlerin fiyatlarını gösterdi ( 835)—hem ABD doları hem de popüler kripto para birimi cinsinden.

Dogecoin’in büyümesi, son 24 saat içinde nispeten sabit kalan en iyi kripto para birimlerinin göreceli sakinliği arasında öne çıkıyor. 

ANAHTAR ARKA PLAN

Aralık ayında Musk , Tesla’nın kısa süre içinde bazı ürünler için dogecoin kabul edeceğini ve tokenin değerinin bir saat içinde yaklaşık %20 arttığını söyledi. Musk’ın sosyal medya gönderileri inanılmaz derecede etkilidir ve geçmişte finansal piyasalarda, özellikle de perakende tüccarlar arasında popüler olan kripto para birimleri ve varlıklarda dramatik değişimlere neden olmuştur. Halihazırda değişken bir varlık sınıfındaki en değişken varlıklardan biri olan dogecoin’e olan ilgi, Musk’ı yakından takip etti ve hızla bir şakadan dünyanın en değerli kripto para birimlerinden biri haline geldi. CoinGecko’ya göre şu anda en değerli 11. token ve 26 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Tesla, elektrikli araçları için ödeme olarak piyasa değerine göre dünyanın en değerli kripto para birimi olan bitcoin’i kısaca kabul etti. Musk , şirketin artık ödeme olarak kabul etmeyeceğini ve değerinin düşmesine neden olduğunu duyurduğunda , bitcoin’in çevresel etkisi konusundaki endişelerini dile getirdi .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like