News

Efsanevi Mali Müşavir, Amerikalıların Üçte Birinin 2022’de Bitcoin Satın Alacağını Öngörüyor

single-image

Efsanevi finansal danışman ve en çok satan yazar Ric Edelman , Amerikalıların yaklaşık üçte birinin 2022’nin sonundan önce Bitcoin satın alacağını söylüyor.

1986’da Ric Edelman ve eşi Jean Edelman, finansal planlama ve yatırım yönetimi şirketi Edel Financial Services’i kurdu. 2018’de Edelman Financial Service, Edelman Financial Engines’i oluşturmak için başka bir finansal danışmanlık firması Financial Engines ile birleşti. 2018, 2019 ve 2020’de Barron’s, Edelman Financial Engines’i ABD’deki en iyi bağımsız danışmanlık firması seçti.

Edelman aynı zamanda amacı “finansal danışmanlara müşterilerine blok zinciri ve dijital varlıklar hakkında doğru, ilgili, zamanında ve değerli tavsiyeler sağlamak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri” vermek olan RIA Dijital Varlıklar Konseyi’nin (RIADAC) kurucusudur.

CNBC’nin “ETF Edge” ile yaptığı röportajda Edelman, Bitcoin’in Amerikalılar ve yatırımcılar arasında ana akım olarak benimsenme yolunda olduğunu iddia etti. Gösterinin sunucusuna, Amerikalıların zaten %24’ünün Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi ve takvim yılının sonundan önce “üçte bire ulaşmasının çok fazla zorlanmayacağını” söyledi.

Edelman dedi ki:

Bitcoin giderek daha yaygın hale geliyor. İnsanlar her yerde bunu duyuyor – gitmiyor. 

Uzun süredir Bitcoin boğası ve yakında çıkacak olan “The Truth About Crypto” kitabının yazarı olan Edelman, Bitcoin’in şirketler, vakıflar ve emeklilik fonları şeklinde “büyük kurumsal katılım” gördüğünü iddia etti.

Edelman ayrıca Bitcoin tabanlı bir borsa yatırım fonunun önümüzdeki yıl olmasa da 2022’de yatırımcılara ulaşacağını tahmin etti. En iyi finansal danışman, yedi yıldır bir Bitcoin ETF tahmin ettiğini ve “bir gün haklı olacağım” diyerek açıkladı. 

Edelman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’sine hayır demek için mazeretlerinin tükendiğini ve bu alandaki piyasa olgunluğu ve inovasyonun SEC’in onay konusundaki tereddütlerinin çoğunu ele aldığını savundu. 

Edelman dedi ki :

Ortaya koydukları, Başkan Gensler’in dile getirdiği en büyük endişelerden biri, onu yeterince iyi kontrol edememeleri. Altını da petrolü de kontrol edemezler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like