News

El Salvador Başkanı Bukele, 2022 İçin Büyük Bitcoin Tahminleri Yapıyor

single-image
  • Bukele, BTC fiyatlarının 2022’de 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.
  • Ayrıca en az iki ülkenin daha bunu benimseyeceğini düşünüyor.
  • Bitcoin, bu yıl ABD ara sınavlarında rol oynayabilir.

Esrarengiz El Salvador Başkanı Nayib Bukele, 2022’de Bitcoin fiyatları ve kripto endüstrisi hakkında bazı cesur tahminlerde bulundu.

2 Ocak’taki bir tweet’te Nayib Bukele, Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 $ ile başlayarak önümüzdeki yıl için altı tahmin sundu.

Mevcut fiyatlardan 47.000$ civarındayken, varlığın bu yüksek hedefe ulaşması için %113 artması gerekiyor, ancak bunu yapması için bütün bir yıl var. 2021 boyunca, Bitcoin %65 değer kazandı ve yılı 48.000 dolar civarında bitirdi.

Bukele ayrıca 2022’de iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul edeceğini tahmin etti. El Salvador , Eylül 2021’de BTC’yi yasal para birimihaline getirerek bu tarihi dönüm noktasına ulaşan ilk ülke oldu .

Türkiye gibi diğerleri son aylarda büyük para birimi devalüasyonlarına maruz kaldılar, bu yüzden onlar da enflasyonakarşı bir önlem olarak BTC’yi alabilirler .

Bitcoin ABD seçimlerini etkileyebilir

Orta Amerika Başkanı’nın üçüncü tahmini, Bitcoin’in 2022’deki ABD seçimlerinde önemli bir sorun haline geleceğiydi. Ara seçimler, Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin tamamının ve 100 sandalyenin 34’ünün yer aldığı 8 Kasım 2022’de yapılacak. Senato’daki koltuklar için çekişme yapılacak.

Her iki partide de kripto yanlısı ve karşıtı politikacılar var, ancak daha genç bir seçmen demografisini kazanmak seçim zaferlerinin anahtarı olabilir.

Bukele’nin Bitcoin Şehri’nin inşasına 2022’de başlayacağını tahmin etti. Bu, proje üzerinde tam kontrole sahip olduğu için gerçekleşmesi çok muhtemeldir. Kasım ayının sonlarında BeInCrypto, kısmen devlet BTC tahvilleri tarafından finanse edilen bir gelir vergisi ve emlak vergisinden muaf Bitcoin Şehri inşasının duyurusunu bildirdi .

Başkan, bu “volkan bağlarının” aşırı talep edileceğini öngördü. El Salvador’un 2022’de 1 milyar dolarlık kripto tahvil ihraç etmesi bekleniyor. Toplanan paranın yarısı daha fazla Bitcoin satın almak için kullanılacak ve geri kalanı jeotermal enerji ve BTC madencilik altyapısına gidecek.

Nihai tahmin, Nisan ayı başlarında Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında “büyük bir sürpriz”in teaser’ıydı.

Aralık ayında yerel bir gazetenin araştırma birimi tarafından düzenlenen bir ankete göre, Salvadorluların güçlü bir çoğunluğu, politikaları ve Bitcoin’in benimsenmesi konusundaki tartışmalara rağmen Bukele hükümetini onaylıyor.

Sonuçlar ortaya ya yüksek Nayib Bukele tasvip biraz onaylayabilir veya incelenen olanınkine% 85. Johns Hopkins Üniversitesi’nde ekonomi profesörü Steve Hanke gibi ülke dışından pek çok kişi açıkça onaylamıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like