News

Elon Musk’a Ait Bir Şirket Daha Dogecoin’i Kabul Etmeye Başladı

single-image
Dogecoin, Elon Musk nedeniyle artan bir şekilde benimsendiğini görmeye devam ediyor

Elon Musk’ın altyapı ve tünel inşaat hizmetleri şirketi Boring Company, CNN tarafından yakın tarihli bir rapora göre Dogecoin ödemelerine destek sağladı .

Binicilerin bilet satın almak için bir QR kodunu taramaları yeterlidir. Şimdilik insanlar Loop’a ücretsiz olarak binebiliyorlar, ancak şirket gelecekte ücret talep etmeyi planlıyor.

Dogecoin’e dahil olmayanlar alternatif ödeme yöntemlerini seçmekte özgürdür.   

Musk, 2020’deki anlamsızlıklarını vurgulamak için Dogecoin ve Boring Company arasında bir karşılaştırma yaptı. Bir şaka olarak yaratılmış olmasına rağmen, meme coin oldukça başarılı olmayı başardı (aynısı Boring Company için de geçerli).   

Mayıs ayında milyarder, SpaceX’in Tesla ile birlikte ticaret için Dogecoin’i kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

En büyük meme parası, keskin bir fiyat düşüşüne rağmen artan bir şekilde benimsenmeye devam ediyor. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, meme parası rekor seviyesinden %90.69’a kadar düştü.    

Musk, “Mümkün olan her yerde Doge’u destekleyin” diye tweet attı. 

Geçen ay, gezegendeki en zengin kişi, daha fazla DOGE satın aldığını açıkladı ve bu da meme parasının fiyatına geçici bir destek verdi.   

Ancak, Boring Company haberleri kısa bir süre için bile Dogecoin’i destekleyemedi. CoinGecko verilerine göre, en büyük meme kripto para birimi son 24 saatte sadece %2 arttı.    

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like