News

En İyi Kripto Analistine Göre Başarısız BTC Kırılımından Sonra Bitcoin İçin İki Yükseliş Senaryosu

single-image

Üst düzey bir kripto stratejisti, 44.000 doların üzerinde başarısız bir kırılmanın ardından boğaların Bitcoin’in (BTC) kontrolünü yeniden kazanabileceği iki olası senaryoyu ortaya koyuyor.

Yeni bir strateji oturumunda, takma adlı kripto analisti Cred, Bitcoin’in “kamu satın alma telaşına” rağmen yükselişini sürdürememesinden sonra momentumun ayıların tarafında olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte Cred, BTC’nin 2022’nin çoğu için Bitcoin’i ayakta tutan önemli bir destek seviyesine hızla yaklaştığını söylediği için boğalar için her şeyin kaybolmadığını söylüyor .

“Öyleyse yükseliş ne olurdu? İki şey: biri ya desteğe [36.000$] ulaşıyor ve/veya uzun olmanın beklenen değerinin yükseldiği ve uzun kurulumların risk-ödülünün daha tanımlanabilir ve çekici hale geldiği düşük aralık. Bu mantıklı olur.”

Kaynak: Kredi/YouTube

Başka bir senaryoda Cred, boğaların 44.000 doları geri almayı ve bunu desteğe çevirmeyi başarırlarsa egemenliklerini iddia edebileceklerini söylüyor.

“Alternatif olarak, bu düşüş eğilimi kendini düzeltmeye başlarsa, yani yüksek [44.000$] aralığında bir geri ralli reddedilmez ve aslında kabul görürse, bu da olumlu olur.”

Kaynak: Kredi/YouTube

Cred’e göre, 44.000 $’lık direncin üzerine bir hareket, Bitcoin’i 50.000 $’ın üzerine çıkarabilir.

“Piyasa, başarısız kırılmanın gerçekleştiği yerin üzerine geri dönerse, genellikle bir sapma gibi görünen ikinci bir fiyat hareketi almanız daha az olasıdır. Seviyede zaten bir tane etkileyici başarısız kaçış veya tuzak modeliniz varsa, ikinci bir başarısız kaçış veya tuzak modeliniz olma ihtimaliniz çok daha düşük olan bir şey bir zamanlar beni aptal yerine koyuyor…

Eğer piyasa 44.000 ila 46.000 $ arasında bir miktar güç gösteriyorsa ve bu döküm nerede durursa – ister orta aralıkta olsun, ister düşük aralıkta, belki sıfırda – her halükarda… 44.000$’ın üzerinde ticaret yapmayı düşünüyorum. Bu fiyat hareketini elde etmek daha düşük ve önceki 52.000 $ veya her ne olursa olsun hedeflere doğru devam etme olasılığı daha yüksek.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like