News

Eski dedektif Binance’e Denetim ve Soruşturma Direktörü olarak katıldı

single-image

Eski dedektif Binance’e Denetim ve Soruşturma Direktörü olarak katıldı

Eski dedektif Binance'e Denetim ve Soruşturma Direktörü olarak katıldı

Dijital medyanın adli analizinde uzmanlaşmış eski bir dedektif, Binance’e yeni denetim ve soruşturma direktörü olarak katıldı .

10 Eylül’de yayınlanan bir basın açıklamasında Binance, Aron Akbiyikian’ı Binance kullanıcılarının ve kripto endüstrisinin güvenliğini sağlamak için çalışacağı Denetim ve Soruşturma ekibine davet etti. 

Kripto borsası, Akbıyikian’ın Binance platformundan yararlanmaya çalışan kötü aktörleri belirleme ve yetkililerin onları alt etmesine yardımcı olmak için hareketlerini izleme üzerinde çalışacağını söyledi. 

Akbıyıkian, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasına katılmadan önce blockchain veri platformu Chainalysis’te soruşturma yöneticisi olarak çalıştı. Aynı zamanda California, Mariposa County’de bir dedektifti ve burada mali suç soruşturmaları, dijital adli tıp ve siber suçlara odaklandı.

Akbiyikian, Mart-Ağustos 2021 arasında, kuruluşların dolandırıcılıkları ve mali suçları tespit etmelerini sağlayan bir blockchain istihbarat çözümleri sağlayıcısı olan TRM Labs için kamu sektörü dağıtım stratejisti olarak da görev yaptı.

Dünyayı daha güvenli bir yer yapmak

Akbıyıkian, adli analiz ve ceza soruşturmasında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Darknet’te kullanıcıların çocuk istismarı videolarını paylaştığı veya yasadışı materyallere erişmek için Bitcoin (BTC) ödediği bir site olan “Videoya Hoş Geldiniz” de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli davaya karıştı.

“Ne zaman dünyanın en kötü unsurlarını kripto ekosisteminden çıkarmak için çalışsak, tüm alanın güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyoruz. Hiç kimse iğrenç suçların failleriyle ilişkilendirilmek istemez ve onları kriptodan çıkarmak kripto kullanıcılarını yanlışlıkla onlarla ilişkilendirilmekten korur” dedi . “Aynı zamanda kripto kullanıcıları, kripto alanını ve dünyayı daha güvenli hale getirmeye çalışan birçok adanmış kişinin çabaları nedeniyle kendilerinin ve sevdiklerinin belirli suçların kurbanı olma olasılıklarının daha düşük olduğu konusunda daha güvende hissedebilirler.”

Akbıyıkian, bir helikopter kazasında ciddi şekilde yaralandıktan sonra kolluk kuvvetlerinden emekli olduğunu söyledi. Kripto dünyasına katıldıktan sonra hala dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olmaya devam edebileceği için kendisini hala şanslı gördüğünün altını çizdi. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like