News

Ethereum 4.800 Dolardan Yeni ATH’ye Dokunduğunda Bitcoin 66 bin Doların Üzerine Yükseldi (Piyasa İzleme)

single-image

Bitcoin, saatler içinde 4.000 dolardan fazla değer kattı ve ATH’sine yaklaştı. Ethereum ve Avalanche yeni rekorlar kaydetmeye devam etti.

Birkaç günlük konsolidasyonun ardından, bitcoin sonunda belirleyici bir hamle yaptı ve 4.000 dolar yükseldi. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 dolardan birkaç santim uzaklaşırken, ETH aslında yaklaşık 4.800 dolardan kendi değerini kırdı.

Bitcoin ATH’ye Yakın

Birincil kripto para birimi, ayın başında 64.500 doları geçememesinin ardından son birkaç gün içinde nispeten istikrarlıydı. Ayılar kontrolü ele geçirdi ve varlığı yavaş yavaş güneye doğru itti.

BTC, en son Cumartesi günü gelecek şekilde 60.000 dolara düştü. Dün bildirildiği gibi , bir miktar toparlandı ve 62.000 dolar civarında konsolide oldu.

Ancak o zamandan beri durum çok değişti. Bitcoin etkileyici bir yükseliş kaydetti ve sadece birkaç saat içinde 4.000 dolardan fazla değer kattı. Bu, üç haftadaki en yüksek fiyat çizgisi olan 66.400 $ ‘a ulaştı.

Dahası, BTC, 67.000 dolarlık ATH’sinden %1’den daha az uzaklaştı. Şu an itibariyle birkaç yüz dolar geri çekildi ancak hala 66.000 doların üzerinde duruyor.

BTCUSD.  Kaynak: TradingView

Bu pazar güncellemesini beğendiniz mi? 
Azgın kripto pazarlarında herhangi bir fiyat hareketini kaçırmamak için ihtiyacınız olan tek şey bu. Her gün ücretsiz olarak bu özeti almaya başlayın:

Piyasa değeri 1.250 trilyon dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti bir günde neredeyse %1 artarak %43.5’e ulaştı.BTCUSD. Kaynak: TradingView

ETH ve AVAX Yeni ATH’leri Görün

BTC henüz yeni bir rekor kaydetmemiş olsa da, ETH bunu yaptı. İkinci en büyük kripto da son birkaç günde durgundu, ancak bugün bitcoin’i yukarı doğru takip etti ve yeni bir ATH’yi 4.800 dolardan utangaç bir şekilde işaretledi. O zamandan beri biraz geri çekilmesine rağmen, ETH hala gün içinde %4,5 arttı.

Solana, Polkadot ve Terra hafifçe kırmızıdayken, Binance Coin son 24 saatte %3,5 kaybetti. BNB, haftanın başından bu yana en iyi performans gösterenler arasında yer aldı ve 7 günlük bir ölçekte %20 arttı.

Cardano (%3), Ripple (%8), Dogecoin (%9) ve Chainlink (%4,5) önemli kazançlar elde etti. Yine de Çığ, %11.5’lik bir artışla en önemli kazanan. Sonuç olarak, AVAX ayrıca 95 dolardan yeni bir ATH’ye dokundu.

Kadena (%19), OKB (%15), CRO (%14), KuCoin Token (%12), Loopring (%11), ICP (%10) ve Bitcoin Gold’dan (%10) daha fazla dalgalanma geliyor.

Sonuç olarak, kripto para piyasa değeri , en azından CoinGecko’ya göre, ilk kez 3 trilyon dolara ulaştı .

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış.  Kaynak: Kriptoyu Ölçün

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like