News

Ethereum (ETH), Mayıs 2018’den Bu yana Bitcoin’e Karşı En Yüksek Seviyeye Ulaştı. Flippening Yakın mı?

single-image

Bitcoin’in ezici yılı daha da kötüye gidiyor, Ethereum şimdi ilk kez en büyük kripto para birimini aşmaya yaklaşıyor

Değiştirilemeyen token çılgınlığı ve mem paraları tarafından tamamen gölgede kalan Bitcoin, o zamanlar için ezeli rakibi Ethereum’a teslim olma yolunda ilerliyor.

ETH/BTC çifti, 0.077 BTC’deki ana direnci başarıyla aştıktan sonra Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin yıldan yıla hala %97 artışta olsa da, aynı zaman diliminde %551 gibi büyük bir artış gösteren Ethereum ile karşılaştırıldığında sönük kalıyor.

ETH/BTC çiftinin buradan ikiye katlanması gerekecek olsa da, Bitcoin’in neden Ether tarafından ezilmeye devam edeceğini görmek zor değil.

ETH/BTC


Bitcoin etrafındaki yükseliş anlatısı esas olarak değer deposu özellikleri etrafında dönerken, daha yüksek gerçek getiriler “dijital altın” üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı uygulayabilir. Öte yandan Ethereum, merkezi olmayan uygulama geliştiricileri ve NFT yayıncıları için ana hedef olarak ortaya çıktı ve kriptoyu ana akım haline getirdi.

Ayrıca, ETH savunucuları, madeni paranın deflasyonist özelliklerinin , onu en büyük kripto para birimine kıyasla daha da iyi bir servet deposu haline getirdiğini savunuyorlar .

Yıla yüksek bir notla başladıktan sonra, Tesla’nın Mayıs ayında çevresel kaygılar nedeniyle kripto para birimini kabul etmeyi bırakmasının ardından Bitcoin’in rallisi durma noktasına geldi. Ani düşüş, iş kanıtı (PoW) madenciliğinin olumsuz etkileriyle ilgili endişeleri artırdı. Geçen ay İsveçli yetkililer, karbon ayak izi nedeniyle AB çapında Bitcoin madenciliği yasağını destekledi.

Ether ise, enerji tüketimini %99,5 oranındaazaltması beklenen hisse kanıtı (PoS) algoritmasına geçişe yaklaşıyor.

“Ethereum katilleri” ile tanışın

Bununla birlikte, Ethereum kendi sorunlarının üstesinden gelmek zorunda kalacaktı. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Su Zhu, blok zincirinin yüksek ücretleri nedeniyle Ethereum’u Avalanche lehine terk etti.

Ethereum’un pazar payını yemeyi amaçlayan hızla büyüyen topluluklara sahip zincir sıkıntısı yoktur.

Binance Chain, Solana, Cardano, Polkadot ve son olarak Avalanche, Ethereum’un akıllı sözleşme tacını kapmak için yarışıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like