Manşet News

Ethereum Nedir, Özellikleri Neler?

single-image

Ethereum altcoin türü olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından oraya atılmış bir projedir. Bu proje 2014 yılında kitle fonu ile hayat geçirilmiştir. Bu kadar popüler olmasının ardından Ethereum nedir soruları gündeme gelmektedir. Bilinen kısa adıyla ETH, Ethereum tarafından üretilen kripto para birimi olarak açıklanmaktadır. Ethereum ilk olarak Amerika Bitcoin Konferansında gündeme gelmiştir. Ethereum arzı kripto para piyasasında oldukça fazladır. Bitcoin’e gösterdiği benzerlik ile altcoin olarak adlandırılsa da Bitcoin blockchaininden daha yenilikçi bir sistem sahiptir. Bitcoin’den sonra en çok değer kazanan kripto para birimi Ethereum’dur.

Ethereum kurulduğundan bu yana kişisel bilgilerin korunmasına oldukça dikkat etmektedir. Ethereum internette kullandığınız bilgileri oldukça farklı datalar üzerinden gerçekleştirerek kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlar. Ethereum bu güvenlikli sisteme dahil olmak isteyen yazılımların üretilmesine yardımcı olmaktadır. Ethereum bu güvenlikli sistemin alt yapısını oluşturmaktadır. Ethereum blockchain sistemine oranla oldukça güvenli bir sistemdir. Kişisel bilgilerin gizliliğini oldukça önemser ve koruma altında tutar.

Ethereum ve Bitcoin Arasındaki Fark

Ethereum Bitcoin’den sonra en fazla satın alınan kripto paradır. Ethereum kripto para olarak bitcoin’den sonra en çok tercih edilen sanal paradır. Fakat Ethereum Bitcoin’e rakip olmak için üretilmiş bir sistem değildir. Ethereum platformun ihtiyacı olan alt yapı Ethereum kripto para ile destekleneceği öne sürülmüştür. Ethereum ile birçok farklı sistem için yazılımlar geliştirebilmek mümkün ike Bitcoin ile sınırlı işlem yapmak mümkündür. Ethereum coin para olarak en çok tercih edilen 2. Kripto paradır. Ethereum sistemi tüm kripto para sistemlerinden daha yenilikçidir. Ethereum üreticiler arasında gelir adaleti sağlanırken, Bitcoin’de işlemci gücüne göre adaletsiz bir kazanç sistemi vardır. Ethereum Bitcoin’den oldukça hızlıdır. Bitcoin ile 10 dakikada oluşturulan blok, Ethereum’da 15 saniye içinde oluşturulmaktadır.

Ethereum Nasıl Ortaya Çıktı?

Ethereum madenciliği Bitcoin madenciliğinden oldukça farklıdır. Bitcoin madenciliği sadece özel üretim cihazlar ile yapılmaktadır. Ethereum madenciliği ise ekran kartı (GPU) ile yapılabilmektedir. Bu durum Ethereum madenci sayısının artmasına ve kazançların katlanmasına neden olmaktadır. Ethereum madenciliği herkes tarafından yapılabilmektedir. Ethereum 2014 yılında kullanıma açılmış altcoin’dir. 2013 yılında Amerika Bitcoin Konferansında Vitalik Buterin tarafından temelleri atılmıştır. Ethereum üretimi oldukça kolaydır. Bitcoin ile benzerlikler göstersede sağladığı bazı avantajlar sayesinde Bitcoin’den daha avantajlıdır. Ethereum tarihi Bitcoin’den eskiye dayanmamaktadır. Ethereum üretimi yapabilmek için öncelikle Ethereum cüzdanı oluşturulmalıdır. Belirli bir havuza dahil olarak üretim yapıldığı gibi bir havuza dahil olmadan da üretim yapılabilmektedir. Belirli bir havuza üretim yapmak kazancınızı belirli oranlarda kazanç sağlamanıza neden olacaktır. Ethereum üretmek için Bitcoin üreticiliği gibi özel cihazlara ihtiyaç duyulmaz.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum oldukça kolay işlem yapılan bir sistemdir. Ethereum işlemleri oldukça kolay bir şekilde internet üzerinde borsa oynayabileceğiniz siteler aracılığıyla alıp satmak mümkündür. Ethereum birçok yeni yazılıma destek olmak için üretilen bir sistemdir. Ethereum sisteminde oldukça fazla altcoin üretilmektedir. Piyasaya sonradan sürülen birçok altcoinin işlem gördüğü sistemdir. Yeni bir kripto para piyasaya sürülmeden önce işlem gördüğü yer Ethereum piyasasıdır. Yeni coinleri piyasaya sunmak için kullanılan Ethereum piyasasında kitlesel fon toplanmaktadır. Yeni coinler öncelikli olarak Ethereum kripto para değerine çevrilir. Böylelikle her yeni kripto para üretiminde Ethereum kripto para piyasası hareketlenmektedir. Ethereum kullanımı oldukça kolaydır. Üye olacağınız siteler ile kolaylıkla Ethereum alabilirsiniz. Türk lirası ile Ethereum almak oldukça kolaydır. Ethereum alabileceğiniz sitelerden üye olup kredi kartı bilgilerinizi kaydettiğinizde kolaylıkla Ethereum alıp satmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like