News

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, DAO’lar ve NFT’ler üzerinde çalışan ‘kripto şehirleri’ konusunda neden heyecanlı?

single-image

Vitalik Buterin tarafından SG Blockchain Day 2021’de yapılan bir konuşmada , Ethereum kurucu ortağı temel kripto sorunlarına değindi ve ABD ve dünyadaki büyük şehirlerin finansal işlemleri basitleştirmek için kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini nasıl benimsediğini tartıştı.

Buterin, kripto teknolojisini uygulamak için yeni yollar önerdi

Buterin, bağımsız kripto paralar olarak inşa edilen ve finansal işlemleri kolaylaştırmak için CityCoins.co tarafından desteklenen yeni tanıtılan Miami ve New York paralarını övdü. Buterin, “Bu şehirlerdeki sakinleri, bu şehir paralarını faydalı hale getirmek için bir şeyler yapmaya teşvik edecektir” dedi. 

Son zamanlarda Miami belediye başkanı Suarez bir röportajda Miami Coin’den kazanılan ek getirileri sakinlerine dağıtacağını söyledi.  

Benzer bir açıklama, yerel projeleri desteklemek için NFT satışlarını kullanmayı içeren bir plan önerdiği Nevada, Reno belediye başkanı Hillary Schieve tarafından yapıldı. Kripto dostu yasalarıyla tanınan Wyoming, resmi olarak bir CityDAO’dur ve gerçek dünyada blockchain şehirleri kurmak için aktif olarak çalışmaktadır.

Buterin, “Bir jeton tarafından yönetilmek yerine, yönetim vatandaşların NFT’lerine dayanıyor ve nihayetinde yönetim kişi başına maksimum bir oy ile sınırlı olabilir” dedi. “Birçok deney var, ancak bu hala çok erken bir aşamada olan bir alandır, bu bir yandan bir oyun kitabı olmadığı anlamına gelir, diğer yandan birçok fırsatın olduğu anlamına gelir” dedi. katma. 

Daha fazla kripto kullanım alanı

Buterin ayrıca hükümetin kripto şehirlerini gerçeğe dönüştürmek için uygulayabileceği bazı potansiyel kullanım durumlarının altını çizdi. Buterin, “Mükellefler vergi ödediğinde, vergi ödemelerine eşit miktarda para basan zincirleme bir para basma olayı olacaktır” dedi. 

“Basılan madeni para sayısının ödenen vergi miktarına eşit olduğunu kanıtlayan kriptografik bir makbuz olurdu. İnsanların ne kadar vergi ödediğini tam olarak ortaya çıkarmak istemiyorsanız, bunu sıfır bilgiyle yapmanın yolları bile var.”

Buterin ayrıca, bu tür işlemlerin, kripto para işlemlerini benimseme konusunda insanlar arasında bir güven duygusu uyandıracak olan işlemlerinde şeffaflığı koruyacağını belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like