News

Facebook ve Instagram’ın NFT’ler için Destek Ekleme Üzerinde Çalıştığı Bildirildi

single-image

Financial Times’ın (FT) yakın tarihli bir raporu, Meta’nın sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’a takas edilemez tokenler (NFT’ler) için destek eklemeyi planladığını söylüyor. 

Rapora göre Meta , son derece popüler sosyal medya platformlarına yeni bir pazar yeri ekleyerek NFT çılgınlığından yararlanmak istiyor. FT, her iki platformdaki ekiplerin, kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturmalarına ve bunları profil fotoğrafları olarak görüntülemelerine olanak sağlayacak özellikleri araştırdığını söylüyor.

Projeye yakın kaynaklardan ikisi, Meta’nın tamamen yeni bir NFT pazarı yaratmak istediğini söyledi.

Meta’nın duyurusu, iOS kullanıcıları için NFT profil resimlerine izin veren sosyal medya rakibi Twitter’ın hemen ardından geliyor. İlgili Twit

Ağustos 2021’de, o zamanlar Facebook’ta F2 grubunun başkanı olan David Marcus, Bloomberg’e verdiği bir röportajda şirketin dijital dünyaya dahil olmak için “kesinlikle birkaç yol aradığını” söylediğinde bir NFT pazar yerini ima etti. koleksiyon alanı:nullEl Salvador Dip’i Satın Aldı Ama Yaklaşan Borç Geri Ödemesi Başın Üzerinde Askıda

  El Salvador Buys The Dip But Looming Debt Repayment Hangs Over Headnull

“ Meta veri deposunu tamamen dijital bir ortam olarak düşünmek, geleceğe dönük olması gereken ürünler tasarlarken gerçekten çok yardımcı oluyor. Meta veri deposunda neye ihtiyaç duyulacağına baktığımda, bu gerçekten kusursuz bir değer hareketi ve bunun için yeni bir altyapıya, birlikte çalışabilirliğe ihtiyacımız var, çünkü bir meta veri deposuna katılabilecek birden fazla cüzdanınız olmasını isteyeceksiniz.

“ Bence programlanabilir paraya sahip olmak ve amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir blok zincirinin üzerine akıllı sözleşmelere sahip olmak, meta veri tabanı için dönüşümsel olacak. Çünkü eğer bir yaratıcıysanız, bir NFT oluşturuyorsanız, NFT’nizi kiralamak veya NFT’nizi satmak isteyebilirsiniz, NFT’nizi saklamanız gerekecektir. Ve bunun etrafında mevcut ödeme altyapısı ve akıllı sözleşmeler olmadan mümkün olmayan her türlü yeni iş modelini düşünebilirsiniz. 

FT, Meta’nın potansiyel NFT pazarı veya ileriye dönük Facebook ve Instagram planı hakkında henüz kamuya açık yorumlar yapmadığını söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like