News

FTX, web3’ün benimsenmesini artırmak için Afrika ödeme şirketi AZA Finance ile ortak oldu

single-image

Kripto borsası devi FTX, Afrika kıtasında web3 ekonomisini büyütmek için eskiden BitPesa olarak bilinen ödeme firması AZA Finance ile ortaklık kurdu.

Ortaklık, Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, küresel FTX platformunda Afrika fiat para birimlerini kullanarak para yatırma ve çekme desteği sunmak da dahil olmak üzere Afrika’da web3 geliştirme için beş kilit alanı keşfedecek.

Ayrıca, bölgedeki katılımcılar için faydalı öğrenme ve ağ oluşturma kaynakları yaratırken Afrika’nın web3 altyapısını geliştirmek için de çalışacak. FTX ve AZA Finance ayrıca Afrika dijital para birimi alım satım çiftlerini başlatmayı planlıyor.

İşbirliğinin beşinci alanı, FTX’in Afrika NFT sanatçılarını pazarına dahil etmeyi planladığı, takas edilemeyen belirteçleri (NFT’ler) içeriyor.

2013 yılında BitPesa olarak kurulan AZA Finance, FTX’in kıtada bir ayak izi oluşturma çabasında ilgisini çeken en son Afrika kripto ve ödeme şirketidir. Kasım 2021’de FTX, Afrika havalesi tek boynuzlu at Chipper Cash için 150 milyon dolarlık bir C Serisi uzatmaya öncülük etti.

Web3 alanının ortaya çıkan doğası göz önüne alındığında, Afrika’daki birçok yargı alanında düzenleyici netlik hala eksiktir. Bu durumun ortaya çıkardığı sorunlar hakkında yorum yapan AZA Finance’in kurucusu ve CEO’su Elizabeth Rossiello, The Block’a şirketinin kıtadaki devlet kurumlarıyla yakın çalışmaya devam ettiğini söyledi.

“Sıkı kontrollerimiz var ve şu anda üç kıtada merkez bankaları ve Mali Davranış Otoriteleri tarafından lisanslıyız. Afrika’daki varlığını daha da genişletmek için FTX ile ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz. Stratejimiz, bu bağlamda Afrika pazarındaki herhangi bir çalışmanın tamamen uyumlu ve Afrikalı kullanıcıların çıkarına olmasını sağlamak için tüm düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmaktır, ”diye ekledi Rossiello, The Block’a yaptığı açıklamada.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like