News

Geleceğin Anayasaları, 15-22 Kasım Tarihlerinde Merkeziyetsiz Borsalar Tarafından Onaylanacak

single-image

ABD Anayasası’nın nadir bir kopyasını güvence altına almak için çevrimiçi bir girişim, Web 3.0 toplu eyleminin gücünü gösterir.

Merkezi olmayan otonom bir organizasyon veya DAO oluşturan ve asil bir amaç için olağanüstü miktarda Ether ( ETH ) biriktiren, rastgele bir araya getirilmiş çevrimiçi tutkulu bir grup, inanılmaz bir kolektif eylem başarısını elde etmeye cesaret verici bir şekilde yaklaştı.

Birleşik Devletler Anayasası’nın ilk baskısının özel sektöre ait son basılı kopyasını kamuya sunmak için güvence altına almak ana hedeflerine ulaşmakta yetersiz kalsalar da, merkezi olmayan çabanın hızı, ölçeği ve verimliliği son derece etkileyiciydi. Grubun amacının, rasyonel olarak yapılandırılmış, kurallara dayalı bir toplumsal düzen tasarlamak için bugüne kadarki en başarılı girişimi özetleyen bir eseri korumak olduğu gerçeği de sembolizmle yüklüdür.

Aşağıda, en son “Law Decoding” haber bülteninin kısa versiyonu yer almaktadır. Geçen haftaki politika gelişmelerinin tam dökümü için aşağıdaki tam haber bültenine kaydolun.

Anayasanın Peşinde

ABD Anayasası’nın özel ellerde kalan orijinal baskısının hayatta kalan 13 kopyasından sonuncusu, geçen hafta sanat komisyoncusu Sotheby’s’de açık artırmaya çıktı. İhalenin başlamasından sadece birkaç gün önce, belgeyi kamuya ücretsiz olarak sunmak için satın alan kitle fonlaması için çevrimiçi bir girişim, vaftiz AnayasaDAO, çekiş kazanmaya başladı.

Bir haftadan kısa bir süre içinde, grubun Discord sunucusuna 20.000’den fazla kişi katıldı ve Ethereum tabanlı DAO’lar için bir platform olan Juicebox aracılığıyla toplanan dolar cinsinden ETH miktarı 49 milyon doları aştı. İhale açıldıkça, grup belgeyi güvence altına almaya yaklaştı, ancak nihayetinde – bildirildiğine göre onu korumak için gereken bir rezerv fonu oluşturmak için yeterli parayı toplayamaması nedeniyle – yetersiz kaldı.

Altyapı mücadelesi sürüyor

ABD’deki kripto kullanıcıları ve işletmeler için zararlı olduğuna inanılan çeşitli hükümler taşıyan kötü şöhretli altyapı faturası, geçen hafta görkemli bir imza töreninde yasalaştı . Özellikle endişe verici olan, 10.000 $ ‘dan fazla değere sahip dijital varlık işlemlerinin İç Gelir Servisi’ne bildirilmesi gerekliliğidir.

Beklendiği gibi, tasarının geçişi yalnızca kripto dostu milletvekillerinin tepkisini hızlandırdı. Başkan Joe Biden’ın altyapı tasarısını yasaya dönüştürmesinden günler sonra, Temsilciler Patrick McHenry ve Tim Ryan’ın önderlik ettiği iki partili bir ABD Kongre üyeleri grubu, komisyoncunun aşırı geniş tanımını değiştirecek ve geri itecek olan Amerika’da Yeniliği Koru Yasası’nı tanıttı. 2024’ten 2026’ya kadar raporlama gereksinimlerinin yürürlüğe girmesi.

Madencilik sorunları

Geçen haftaki haber döngüsü, çok farklı yargı alanlarından kripto madencilerine karşı düzenleyicilerin dostça olmayan eylemleriyle ilgili birkaç alakasız hikaye getirdi ve umarız yükselen bir küresel eğilimi yansıtmaz. Çin , devlete ait kuruluşlara ve işletmelere Bitcoin ( BTC ) madenciliğini kesin olarak durdurmaları için baskı yaparak ülkenin bir zamanlar gelişen kripto para madenciliği sektöründen geriye kalanları yıkmaya devam etti . Bu arada, ABD’de bir maden firmasının kendisini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu soruşturması altında bulması , tüm sektörün hisse senedi fiyatlarının düşmesine neden oldu. Çin’in çıkışı sayesinde dünyanın hash oranı paylaşımı yarışında 2. sıraya yükselen Kazakistan cumhurbaşkanı devlet kasasından yakındı madencilik gelirlerinden çok küçük bir pay almak , gelişen endüstrinin düzenleyici incelemesini yoğunlaştırmanın bir ön sözü olabilecek bir açıklama.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like