News

GIF’lerden ve memlerden nasıl para kazanılır: NFT sanatına yönelik nihai bir rehber

single-image

Kripto para piyasası sürekli gelişiyor ve her zaman herkes için para kazanmanın yeni yollarını sunuyor. NFT’ler bu yollardan biridir.

Birkaç yıldır var olmalarına rağmen, NFT’lerdeki patlama son zamanlarda başladı ve şu anda devam ediyor.

Bu makalede, NFT’yi oluşturmayı, yeniden satmayı veya toplamayı planlıyorsanız, NFT’de nasıl kazanılacağına dair bazı ipuçlarını ve püf noktalarını açıklayacağız.

NFT Market: Orada neler oluyor?

NFT token cirosu 2021’de etkileyici bir şekilde %43.000 arttı. NFT pazarı 1 milyar dolardan milyarlarca dolarlık bir sektöre büyüdü. NFT’ler, sanatçı Beeple’ın dijital bir tablosunun ve buna bağlı bir NFT jetonunun Christie’s müzayedesinde 69.3 milyon dolara satılmasından sonra popüler oldu.

Bundan sonra ünlüler, spor kulüpleri ve sanatçılar tüm NFT pazarlarında NFT ile denemeler yapmaya başladı. Donald Trump’ın karısı Melania Trump, kendi NFT pazarını bile kurdu, NBA, oyuncuların en iyi anlarının videolarına bağlı NFT jetonları yayınlamaya başladı.

2021’in sonunda, dünya çapında 2,7 milyon jetona sahip yaklaşık 360.000 NFT sahibi vardı. Aynı zamanda, bunların en pahalısı, toplam pazarın yaklaşık %80’i, 32.4 bin kişinin (toplam sahip sayısının %9’u) elinde yoğunlaşmıştı.

En ünlü NFT koleksiyoncusu Twitter’da Pranksy olarak biliniyor, dijital sanata yaptığı ilk yatırım 600 dolardı ve şimdi NFT portföyünün değeri 20 milyon dolar.

Ayrıca, NFT çılgınlığı kripto endüstrisinin ötesine geçti ve geleneksel pazardan oyuncuları kendine çekti. Örneğin, müzayede evi Sotheby’s , bu yıl NFT satışlarından 100 milyon dolar kazandığını bildirdi. Sotheby’s, NFT teklif sahiplerinin %78’inin müzayedelerde yeni olduğunu ve yarısından fazlasının 40 yaşın altında olduğunu kaydetti.

Trendi yakalayan Sotheby’s, Sotheby’s Metaverse adlı kendi NFT pazaryerini de başlattı.

“2021’deki NFT işlem hacimlerindeki artış, geniş benimseme kapsamıyla ilgili – jetonlar sanat nesneleri, spor kulüp kartları ve sanal oyunlar için oyna-kazan modelinin temeli haline geldi. NFT ticaretinin hacmini artırmak için önemli bir adım, teknolojinin gelişmesi ve yeni NFT pazaryerlerinin ortaya çıkmasıydı. NFT, gelişiminin henüz başında olan bir trend. 2022’de yeni bir ivme kazanacak” , – diyor Liquidifty’nin Kurucu Ortağı Slava Mikhalkin.

NFT Marketplaces – sınırsız gelir potansiyelinizin kaynağı

Yeri doldurulamaz jetonları satmak için özel NFT platformları vardır. Dijital içerik yükleyebilir, NFT oluşturabilir ve satışa sunabilirsiniz. Ayrıca bir jeton satın alabilir ve yeniden satabilirsiniz. Tüm NFT pazaryerleri bu işlevleri sunar.
NFT platformları arasında merkezileştirilmiş, merkezi olmayan, ücretsiz kayıt veya davet yoluyla, daha çok sanat profesyonellerine ve yeni başlayanlara yönelik olanlar vardır. Kullanmak istediğiniz platformu seçmek size kalmış.

Yakın zamanda yeni ve gelecek vaat eden NFT platformlarından biri , BSC zincirindeki pazar yeri olan Liquidifty’dir . Bu platform, içerik oluşturucular – dijital sanatçılar için benzersiz fırsatlar ve teşvik programları sunar.
Platformdaki en yüksek dereceli NFT koleksiyonları, Drunk Robots ve Cyber ​​City gibi GameFi projelerinin yanı sıra oyun loncası Skill Guilds ve NFT fırlatma rampası Equinox’u içerir.

Bu NFT pazarı, özel, üretken bir artırılmış gerçeklik NFT ürününü piyasaya sürmeyi ve BSC ile diğer zincirler arasında değiştirilemez tokenler için bir köprü kurmayı planlıyor. Bu varlıkları teminat olarak kullanan krediler de sunulacak. Liquidifty, Flow, Binance Chain, Polkadot ve Ethereum’u entegre ederek herkes için en kullanıcı dostu, zincirler arası NFT pazarı olmayı hedefliyor.

NFT’nin gelecek vaat eden geleceği

Non Fungible Token Küresel Pazar Raporu 2022’ye göre, küresel ticareti yapılamayan token pazarının 2021’de 14.02 milyar dolardan 2022’de 21.33 milyar dolara, %52.1’lik bir bileşik yıllık büyüme oranıyla (CAGR) büyümesi bekleniyor. Pazarın 2026’da %40,2’lik bir CAGR’de 82,43 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

NFT endüstrisi yeniliklerle dolu. Her gün yeni kullanım durumları ortaya çıkıyor, hayal gücümüzü ve olasılıklarımızı genişletiyor. Değiştirilemez tokenler, fiziksel varlıkları nasıl dijitalleştirdiğimize ve yerel dijital teknolojilerle nasıl etkileşime girdiğimize dair yeni bir paradigmayı temsil ediyor. Dünya dijital dönüşüme doğru ilerlerken, dijital varlıkların kimliğini güvenilir bir şekilde doğrulayabilen teknolojilere olan ihtiyaç daha da artacak.

NFT’ler bu boşluğu dolduruyor ve bir toplum olarak çalışma şeklimizi değiştirme konusunda muazzam bir potansiyele sahip. Ve bir gün, NFT hayatımıza o kadar sıkı bir şekilde yerleşecek ki, bu teknolojiyle sürekli etkileşim halinde olduğumuzu fark etmeyi bırakacağız. O zaman çok yakında gelecek!

Hazır ol ya da olma?

NFT’ler kripto pazarında büyük ölçekli bir trend yarattı: küresel müzik ve film endüstrisi ünlüleri, marka şirketleri ve müzayede evleri onlara yatırım yapmaya başladı.
Kripto pazarının aktif olarak büyüyen trendi NFT, yalnızca 2021’de satış hacmini 2020’ye (100 milyon dolar) kıyasla 220 kat (22 milyar dolar) artırdı. Ve bu değer sadece ivme kazanıyor.

Karar vermek size kalmış: Gelecek vaat eden NFT pazarına yatırım yapın veya kenardan izleyin. NFT herkes için tamamen farklı seçenekler sunar. Bazıları için yaratıcılık ve sanat, bazıları için ise hızlı para kazanmanın bir yolu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like