News

Grayscale CEO’su Fed Tarafından Dijital Doların Başlatılmasının Bitcoin’e Nasıl Yardımcı Olabileceğini Açıklıyor

single-image

Dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisi olan kripto yatırım firması Grayscale Investments’in CEO’su Michael Sonnenshein, Amerika merkez bankası tarafından dijital bir dolar yaratılmasının Bitcoin için arka rüzgarlar sağlayacağını söylüyor. 

CBNC’nin “Squawk Box” ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda konuşan Sonnenshein, Bitcoin ve diğer kripto varlıkların Federal Rezerv’in dijital bir dolar yaratmasından fayda sağlayacağını iddia etti. 

Sonnenshein, PayPal gibi ödeme platformlarının, müşterilere Bitcoin ve diğer kripto varlıklar biçiminde merkezi olmayan protokoller sunmak için vites değiştirmeye başladığını kaydetti: 

Dijital bir doların veya federal destekli bir dijital varlığın ortaya çıkması, aslında yatırımcılar için bir kuyruk rüzgarı yarattığına inanıyoruz. PayPal ve diğerleri gibi şirketler, halihazırda iş modellerine Bitcoin ve diğerleri gibi merkezi olmayan protokolleri dahil ediyor. 

Sonnenshein’in yorumları, Fed destekli bir dijital doların PayPal gibi şirketleri iflas ettireceğini iddia eden ortak ev sahibi Andrew Sorkin’in sorduğu bir soruya yanıt olarak geldi. Sorkin, tüketicilerin PayPal’ı dijital dolar üzerinden kullanmak için hiçbir teşviki olmayacağını ve eskisinin marjlarını sıfıra indireceğini savundu. 

Sonnenshein, dijital doların hem Bitcoin hem de PayPal için iyi olacağını söyleyerek fikri geri çekti. Ayrıca PayPal, Bitcoin’in benimsenmesi için itici bir güç oldu ve Ekim 2020’de kullanıcılar için kripto cüzdanları başlattı.

İlgili Twit

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like