News

Haftalık En Yüksek Kapanışın Ardından 60K Doların Altındaki Dip, BTC için Endişe Verici Bir İşaret mi?

single-image

Bitcoin, bir günde %10’luk bir düzeltme için 59 bin doların altına düştü. Bu endişe verici bir işaret mi yoksa beklenen bir geri çekilme mi?

BTCUSD_2021-11-16_14-57-53
img1_daniel

İlk 50’deki hemen hemen her bir kripto para biriminin fiyatı 24 saatlik bir ölçekte kırmızıda olduğundan, kripto boğaları için zorlu bir gün oldu. Aynı şey Bitcoin için de geçerli.

BTC’nin fiyatı Bitstamp’ta gün içi en düşük 58.500 $’a düştü, ancak o zamandan beri şu anda işlem gördüğü yaklaşık 60.100 $’a yükseldi. Yine de, son 24 saatte neredeyse %8 düştü ve önemli seviye olan 60 bin doların altına düştü.TradingView’e göre grafik

Teknikler

Tanınmış Bitcoin on-chain analisti Daniel Joe çok endişeli görünmüyor ve mevcut düşüşü birkaç farklı şeye bağlıyor.

İlk olarak, herhangi bir ciddi sonuca varmadan önce BTC fiyatının nereye kapanacağını görmemiz gerektiğini kaydetti. 50 günlük MA test edildi, ancak alıcılar kararlı bir şekilde devreye girdi ve şu anda toparlanma sıçramasını görüyoruz.

Bu geri çekilme, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,8 bin doların altına hafta içi bir düşüş olarak yorumlanabilir. Olduğu gibi, fiyatın haftalık kapanış için bu seviyenin üzerine çıkması özellikle önemli olmaya devam ediyor.

Temel destek seviyeleri 60 bin dolar, 58,7 bin dolar ve 57,1 bin dolar olarak bulunuyor.

BlockChain

Zincir içi bir bakış açısıyla Joe, bugün uzun vadeli sahiplerden agresif bir dağıtım olmadığını belirtiyor. Madenciler de bu geri çekilmeyi agresif bir şekilde satmıyorlar.

Spot girişler bugün biraz arttı, bu da rezervlerin biraz daha yüksek bir eğilim göstermesine neden oldu – kısa vadede potansiyel bir ihtiyat işareti. Ancak analist orta ve uzun vadede yükselişini sürdürüyor ve bunu bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor.

60 bin dolar ile 57,1 bin dolar arasında BTC düşüşü satın alıyorum. Yakın dönemli bir belirsizlik var, ancak BTC’deki makro yükseliş eğilimi değişmedi (bu on yılda yükseliş). Çok nesilli serveti korumak ve büyütmek istiyorum. Küçük veya büyük düşüşler görmek beni heyecanlandırıyor. – Not eder .

Yine de, Joe’nun bir endişe bayrağı salladığını da belirtmekte fayda var.

3 ila 5 yıllık, 18 ila 2 yıllık ve 12 ila 18 milyon BTC kohortu, geri çekilme sırasında hafifçe dağıtıldı. Özellikle fiyatların düşmesiyle görmek ideal değil. Birçok BTC, gün içi 60 bin doların altına düşüşle bugün tasfiye ediliyor.

CryptoQuant’a göre grafik

Analist ayrıca, mevcut geri çekilmenin bazı nedenleri arasında kaldıraçlı uzun pozisyonların tasfiyesi, yükselen dolar, yüksek toplam kaldıraç, hisse senetlerinin önemli teknik hedeflere ulaşması, aşırı alım koşulları ve Mt. Gox dağılımı korkusu olduğunu kaydetti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like