News

Hangi Ayı Piyasası? Analist, 2022’de Bitcoin İçin Üç Yükseliş Katalizörünü Öne Çıkardı

single-image
  • Crypto piyasası boğaları ayılarla mücadele etmeye devam ediyor.
  • Ancak piyasa oyuncularının yakın vadede olumlu bir görünümü var.
  • Şimdiye kadar, uzun vadede Bitcoin için üç yükseliş katalizörü tespit edildi.

Kripto para piyasası , geçen haftaki tasfiyelerin ardından düştüğü için tehlikeli bir bölgede oturuyor . Korku artarken, bazı piyasa uzmanları şimdiden bunu geçmişe bakıyor ve uzun vadede Bitcoin piyasasının olumlu yönlerinin ana hatlarını çiziyor.

TradingView tarafından BTCUSD Grafiği

Yakın tarihli bir röportajda CNBC’ye konuşan bir finansal analist ve Jump Crypto’nun ortağı olan Peter Johnson, 2022’de Bitcoin ve kripto para piyasası için birçok yükseliş katalizörünü ortaya koyuyor.

Bitcoin için çok iyi olduğuna inanılan enflasyon korkularına atıfta bulunarak , “Biri makro zemin” dedi . 2020 ve 2021’de piyasa, esas olarak enflasyon riskinden korunma amacıyla Bitcoin’e yatırım yapmaya büyük ilgi gösteren önemli sayıda milyarder ve işçi sınıfı Amerikan vatandaşı kaydetti.

“Kripto hedge fonlarına dağıtılmak istenen muazzam miktarda sermaye.” Bu yılki büyük boğa için başka bir yükseliş katalizörü olduğuna inandığı şey. Bitcoin’in de büyük miktarda yetenekten yararlanacağı sonucuna varıyor. “Dünyanın en akıllı insanlarından bazılarının bugünlerde kriptoda inşa ettiğini” iddia ederek.

Bitcoin güvenilir bir para birimi olabilir mi?

Analist, eleştirmenlerin Bitcoin’in bir değer deposu olarak güvenilirliğini bir kez daha sorgulamasına neden olan son piyasa satışları hakkında soru sorulduğunda, Bitcoin’in geri dönmesi için aşağı yönlü düzeltmenin gerekli olduğunu savunuyor.

“Bitcoin ve diğer kripto varlıkların doğal döngüsünün ve olgunlaşmasının bir parçası. Ancak uzaklaşıp uzun vadeli çılgınlığa bakarsanız, hepsinin umut verici olduğunu düşünüyorum.”

“Bitcoin’de ve kripto varlıklarında gördüğümüz oynaklık genel olarak bekleniyor ve bunun Crypto pazarında olan çoğu insanı korkuttuğunu düşünmüyorum.”

Analist gerçekten haklı. Yıllar geçtikçe, piyasa savunucuları, yalnızca geçici olduğuna inandıkları sabit fiyat dalgalanmasından ziyade Bitcoin’in uzun vadeli performansına daha fazla yatırım yaptıklarını gösterdiler. 

MicroStrategy’den Michael Saylor, hem yükseliş hem de düşüş piyasalarında defalarca Bitcoin satın alan böyle bir Bitcoinci . El Salvador Devlet Başkanı da onun izinden gitti. Her iki taraf da, gelecekte Bitcoin üzerine bahse girdiklerini gören birçok kurumsal yatırımcı ve uzun vadeli oyuncu ile aynı duyguları paylaşıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like