News

Hindistan Bitcoin’i Yasallaştıracak!

single-image

Hintli parlamenterler ve kripto temsilcilerinin bir toplantısı, bu endüstriyi düzenleme kararıyla sona erdi ve bu alan için en büyük siyasi zaferden birinde masadan yasağı kaldırdı.

İsmi açıklanmayan bir kaynak yerel basına verdiği demeçte , “Milletvekilleri arasında yasaklamak yerine düzenleme olması gerektiği konusunda genel bir fikir birliği vardı” dedi .

WazirX, Coinswitch Kuber ve CoinDCX gibi Hint kripto borsalarından temsilcilerin yanı sıra BJP MP ve eski Birlik Bakanı Jayant Sinha başkanlığında Blockchain ve Crypto Assets Council (BACC) üyeleri katıldı.

“Hükümet, Bütçe Oturumundan önce bir şeyler ortaya çıkarması gerektiği konusunda çok açık. Bu, Kış Oturumunda bir şeyler sonuçlandırmaya çalışacağı anlamına geliyor” dedi.null

Bütçe oturumu, tüm bunların büyük bir pazarın açılması anlamına gelecek şekilde resmileştirilebileceği Şubat ayında.

2020’de Yüksek Mahkeme tarafından merkez bankası diktasının devrilmesinden bu yana, kripto endüstrisi, Coinbase’in Hindistan’da bir ofis açması noktasına kadar önemli ölçüde büyüdü .

Bazıları, 100 milyon Hintli kripto kullanıcısı olduğunu tahmin ediyor , bu muhtemelen 20-30 milyon kullanıcı olarak tahminimiz ile neredeyse ABD kadar üst sınırda.

Ülke , Mumbai merkezli bir kripto borsası olan CoinDCX’in 1,1 milyar dolarlık bir değere ulaşmasının ardından Ağustos ayında ilk tek boynuzlu atını bastı .

Hindistan’ın hizmet ekonomisine odaklanması, özellikle iyi İngilizce konuşan oldukça yetenekli işgücü göz önüne alındığında, kod tabanlı kripto endüstrisi ile iyi bir şekilde birleşebilir.

Bu nedenle, kriptolarla ilgili kesinliğin kurulması, bu biraz unutulmuş piyasayı sıcak bir noktaya dönüştürebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like