News

Intel, ikinci nesil ‘Blockscale’ bitcoin madenciliği çipini piyasaya sürüyor

single-image

Intel, Blockscale ASIC olarak adlandırılan ikinci nesil bitcoin madenciliği çipinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Teknoloji devi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yeni çipin daha fazla enerji verimliliği sağlayacağını ve 2022’nin üçüncü çeyreğinde sevkiyata başlayacağını söyledi.

Yeni çipin temel özellikleri arasında özel bir güvenli Hash Algorithm-256 (SHA-256) ASIC işlemci, 580 GH/s’ye varan hash hızı çalışması ve 26 J/TH’ye kadar güç verimliliği, çip üzerinde sıcaklık ve voltaj algılama yer alıyor. yetenekler ve zincir başına 256’ya kadar tümleşik devre desteği.

Accelerated Computing Systems and Graphics Group Blockchain ve Business Solutions genel müdürü Jose Rios, “Intel Blockscale ASIC, bitcoin madenciliği şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürülebilirlik hem de hash oranı ölçeklendirme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmada önemli bir rol oynayacak” dedi. Intel’de.

Duyuruya göre, yeni makineyi satın almak için halihazırda kaydolan şirketler arasında Argo Blockchain, Block Inc., Hive Blockchain Technologies ve GRIID Infrastructure yer alıyor.

Şirket, yakın zamanda ilk nesil madencilik çipi Bonanza Madeni’nin piyasaya sürülmesiyle bu alana atladı .

Intel’in hızlandırılmış bilgi işlemde özel bilgi işlem genel müdürü ve başkan yardımcısı Balaji Kanigicherla, “Intel’in kriptografi, karma teknikleri ve ultra düşük voltaj devrelerindeki onlarca yıllık Ar-Ge’si, blok zinciri uygulamalarının bilgi işlem güçlerini sürdürülebilirlikten ödün vermeden ölçeklendirmesini mümkün kılıyor” dedi. sistem ve grafik grubu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like