News

IoTeX kurucu ortağı, kripto yatırımcılarını piyasa koşullarında hodl yapmaya çağırıyor

single-image

IoTeX’in kurucu ortağı Dr. Raullen Chai, pazarın “yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine kolayca ulaşabileceğini” söylüyor.

Piyasa, Doğu Avrupa’da artan gerilimler nedeniyle dibe çökerken, blok zinciri ağı IoTeX’in kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Raullen Chai, kripto yatırımcılarını kriptolarını ellerinde tutmaya çağırıyor.

Rus ordusu kısa süre önce Ukrayna’ya doğru ilerlemeye başladı ve Avrupa’nın en büyük ikinci ülkesine füzeler fırlattı. Kripto para piyasalarının tümü %8 ile %18 arasında düşerek büyük bir düşüş yaşadı . Ancak mevcut piyasa koşullarına rağmen Chai, sahiplerine dijital varlıklarını satmadan önce iki kez düşünmelerini söylüyor.

Chai, Cointelegraph’a, Bitcoin’in ( BTC ) 10.000 doların ve Ethereum’un ( ETH ) 800 doların altına düşmesinin imkansız olmasa da, pazarın “yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine kolayca ulaşabileceğini” söyledi. Açıkladı:

“Gerçek şu ki, ne zaman dibe ulaşacağımızı ve piyasanın ne zaman tekrar toparlanacağını kimse bilmediğinden, yatırımcıları daha ucuz bir fiyattan geri satın alma umuduyla kriptolarını şimdi satmaya kesinlikle teşvik etmem.”

Chai’nin genel duyguları yükselişe geçerken, kripto piyasası fiyatlarını daha da aşağı çekebilecek faktörleri belirledi. IoTeX’in kurucu ortağı, artan faiz oranları ve yeni COVID-19 varyantları olasılığı ile birlikte Rus işgalinin kısa vadede piyasayı olumsuz etkileyebileceğini söylüyor:

“Ayrıca, diğer jeopolitik ve ticari gerilimlere ek olarak, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimler, kurumsal ve perakende yatırımcıları sinirlendirebilecekleri ve azalan risk iştahı nedeniyle büyük fiyat değişikliklerine yol açabilecekleri için izlenmelidir.”

Bu arada, hedge fonu Pantera Capital’in yakın tarihli bir raporu, Bitcoin’in şu anda nispeten ucuz olduğunu gösteriyor ve birkaç faktörün bir sonraki ralliyi etkileyebileceğine dikkat çekiyor. Pantera’ya göre, borç piyasalarından gelen uyarı işaretleri ve negatif reel oranlar, Bitcoin’e yükseliş trendini sürdürmek için ihtiyaç duyduğu roket yakıtını sağlayabilir. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like